Zkrácená verze slovenského divadla Skrat

00703230.jpeg

Ve dnech 22. až 25. dubna se můžete vydat do divadla Alfréd ve dvoře na ochutnávku z repertoáru slovenského souboru Skrat. Ve čtyřech dnech tu Slováci představí svá tři představení - Umri, skap a zdochni, Stredná Európa ťa miluje a Narodeniny.

Bratislavské divadlo Skrat budete mít možnost vidět v Alfrédovi ve dvoře poprvé. Jde o autorské divadlo s vlastními tématy a texty, které většinou vznikají přímo na zkouškách, kde se na konečném tvaru představení podílejí všichni přítomní. Často dochází také k improvizaci a někdy se inscenace dotvářejí až na samotném jevišti.

00703233.jpeg

Členové své síly spojili v roce 2001, kdy vzniklo jejich první představení s názvem Stredná Európa ťa miluje. Tuto inscenaci sami tvůrci označují různě, třeba jako klasicko-avantgardní nebo folklórně-brutální pseudointelektuální komedii. Evidentně si svou svébytnost budují i na netradičních a podivných názvech. Konkrétně v tomto představení se zabývají problematikou evropské unie. Představení o hlubinách středoevropské duše máte možnost vidět ve čtvrtek 24. dubna.

V úterý 22. dubna a ve středu 23. dubna se můžete těšit na inscenaci s trochu brutálním ale vtipným názvem Umri, skap a zdochni. Tři stárnoucí muži tu budou filosofovat o fotbale, ženách a o jejich vztahu ke společnosti. Posledním představením, které se zároveň odehraje také poslední den, tedy v pátek 25. dubna, jsou Narodeniny. Jak už pátku přísluší, i v divadle se ocitnete na jednom velkém mejdanu, kde se sejde pár intelektuálů či pseudointelektuálů. To už nechám na vašem posouzení...