Zmixujeme iPad nebo boty? Šílenec s mixérem z kanálu Will It Blend? slaví patnáct let

18. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Will It Blend? meme

Přesně před patnácti lety americký výrobce mixérů Tom Dickson poprvé položil svoji ikonickou otázku „Will It Blend?“. Následně vhodil do mixéru hrstku kuliček a čekal, co se stane. Jednoduchý, ale geniální nápad na virální reklamu následně proslavil mixéry jeho značky a dnes už kampaň Will It Blend? patří do učebnic marketingu. Dickson v roli vědátora v bílém plášti a brýlích mixuje různé věci dodnes a na YouTube má pořád své věrné diváky.

Dicksona jednou napadlo, co by se stalo, kdyby do svého supervýkonného mixéru hodil krabičku sirek. Přístroj se vzňal a následně zkratoval, Dickson ale dostal geniální nápad. Aby demonstroval sílu svého výrobku, vhazoval do něj v následujících letech různé věci, natáčel se při tom na kameru a výsledek nahrával na YouTube. První video vyšlo na konci října 2006 a do dnešního dne jich vzniklo kolem sto padesáti a nasbírala skoro 300 milionů zhlédnutí.

K nejoblíbenějším pasážím jeho videí patří zpomalené záběry, v nichž se předměty, které známe a používáme, mění na nediferencovanou drť. Sledovat přeměnu dává divákovi zvláštní slast ať je věc jakkoliv drahá nebo jakkoliv odolně vypadá, stejně nakonec podlehne neúprosnému ocelovému drtiči. Doma to ale raději nezkoušejte.

Poslechněte si nové vydání rubriky Fenomem a dozvíte se více o jednom z prvních virálních videí vůbec. Proč Tom Dickson začal vhazovat věci do svého mixéru a která z nich byla ta nejbizarnější? Dokázal rozmixovat i páčidlo, iPad nebo videoherní konzoli? A proč to vlastně všechno dělal?

Will It Blend? meme
Will It Blend? meme
Will It Blend? meme
autor: Karel Veselý
Spustit audio