Zpěvačky Giudi a I am Rosie v Kompotu: Electro pop tu není mainstream, o posluchače se musíme prát

11. červen 2018

Electro pop sice vládne hitparádám, ale toho českého v rádiích moc neslyšíme. V pořadu Kompot jsme si povídali s mladými hudebnicemi Giudi a I am Rosie, které se v tomto žánru prosazují. Co je pro začínající interpretky největší problém? Poslechněte si rozhovor.

Jitku Moulisovou alias Giudi znají fanoušci původně jako frontmanku plzeňské rockové skupiny ISUA, které také psala texty a melodické linky. Před rokem se rozhodla jít samostatnou cestou a vymyslet si k ní i vlastní styl – tzv. deep pop. „Snažím se, abych v textech měla skryté příběhy a hlubší myšlenku a posluchač nad nimi musel přemýšlet. V klipech taky nechávám různé odkazy, které se rozklíčují klidně až někdy v budoucnu s další tvorbou.“ V únoru vydala druhý videoklip Into the Woods z EP Reborn to Be a teď se chystá na koncertní šňůru po festivalech. „Na Rock for People budu mít ten nejoriginálnější koncert – jako jediná tam zahraju formou silent disco,“ zve na vystoupení. Kdo a proč Giudi poprvé označil za deep pop a z jakého důvodu se odklonila od kytarovek a českého jazyka? Žije napůl v Itálii – začne zpívat taky italsky? Pusťte si zvuk!

I am Rosie nedávno představila singl Room 594 a k němu vydala taky docela nákladný videoklip. „Je o typickým tématu – lidi mají vztahy, ale utíkají za někým jiným. Třeba do hotelového pokoje. Dvě holky si v něm spolu užívají a té jedné z nich na mobil přítel píše ‚Maruško, pojď domů‘,“ směje se třiadvacetiletá zpěvačka původem z Plzně, která pravidelně vystupuje s rapperkou SharkaSs. Právě s ní získává první zkušenosti s vystupováním, ze kterého má stále respekt. „Jsem schopná nervozitou i omdlít. Hrály jsme třeba na Pride, kam přišlo opravdu hodně lidí. Tam jsem tedy byla dost nervózní, a Šárka taky, ať nekecá, že nebyla,“ vzpomíná I am Rosie pobaveně, ale na další koncerty se těší. „Mým největším snem jsou velké stage, ten kontakt s lidma je úžasný,“ říká. Taky Giudi vystupování před publikem miluje. Užívá si jako sólistka samotu na pódiu, nebo ke hraní tým potřebuje? Po kolika koncertech s ISUA přestala mít introvertní zpěvačka trému? To zjistíte v našem rozhovoru.

V novinkách z popkultury řešíme nové album Kanyeho Westa Ye. Proč se největší fanynce Hance Biriczové nelíbí a nešla by ani na koncert? Jak nejprodávanější deska ve Spojených státech funguje na Giudi a I am Rosie? A proč mají podle Giudi i dobré české kapely malé sebevědomí? Poslechněte si další díl pořadu Kompot Radia Wave, který najdete i jako podcast!

Spustit audio