O pořadu Grundfunk

Unikátní mix funku, soulu, jazzu a dalších směrů elektronické a progresivní hudby, ve které nechybí nezbytný groove, to je Grundfunk na Radiu Wave! DJské mixy, studio sessions, pozvánky na koncerty i rozhovory s muzikanty z celého světa. To vám každou neděli přinášejí DJ Maceo a neúnavný vyhledávač nových kapel a projektů Viktor Mašát.

Svět hudby je otevřený a bez hranic a proto je pro autory Grundfunku jediným kritériem, aby dílo mělo groove a interpret zápal pro věc. Nehledě na žánrové škatulky, na velikost jména interpreta nebo dokonce jeho zastupujícího labelu. Dávno zapomenutí mistři, klasici jednotlivých žánrů, ale také úplní nováčci na hudební scéně – v Grundfunku najdete vše, co moderátory nenechá v klidu a donutí je se hýbat, zasnít a přemýšlet.

Smoove & Turrell, Sheila E., Larry Graham, Al McKay, Candy Dulfer, Fred Wesley, Angela Johnson, Jacob Collier, Gregory Porter, OPOLOPO, Bluey, Carleen Anderson, Jocelyn Brown, Vinx, Shuya Okino, Mamas Gun, Matt Johnson (Jamiroquai), Soulpersona, Laura Mvula, Ed Motta, Nik West, Paul Murphy, 20Syl, Ida Nielsen, to není jen výčet interpretů, jejichž muziku v pořadu uslyšíte. Se všemi jste totiž mohli v Grundfunku slyšet rozhovor o jejich tvorbě, inspiracích a technikách.

Ani česká scéna nepřichází zkrátka. Robert Balzar trio & Dan Bárta, Madfinger, TOP Dream Company, Navigators, J.A.R., Chamber Worchester, Hi-Fi, Disconnexion nebo Takin'Off – ti všichni si zahráli v Grundfunku v rámci živého přenosu, v plném obsazení nebo akusticky. A většina z těchto nezapomenutelných zážitků neuvízla pouze v radiovém éteru, ale dostala se i na YouTube Radia Wave a sociální sítě pořadu (Grundfunk můžete sledovat na Facebooku a Instagramu).

Historie pořadu:
Grundfunk vysíláme od ledna roku 2006.

Všechny díly pořadu najdete zde.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
neděle 21:00Radio Wave

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Záložka

  Záložka je podcast o knihách, literatuře, čtenářích i čtenářství.

 • Podhoubí

  Podhoubí je magazín o přírodě, životním prostředí a všech cestách k šetrnému životu. Přinášíme v něm rozhovory s odborníky, ochranáři, zemědělci i dalšími.

 • Modeláři

  Modeláři jsou informovaná i fanouškovsky zanícená sonda do žánrů hardcoru, metalu, punku i temných odvětví ambientu. 

 • Flám

  Ty nejčerstvější bangery a hosté z první klubové linie na Radiu Wave.