O stanici

Radio Wave na focení do časopisu Wave Moon

Pop, punk i metal

 Radio Wave je slyšet 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Každý den od osmi do šesti si můžete naladit proudové vysílání On Air s hudbou, recenzemi, reportážemi, anketami a soutěžemi, komentované našimi moderátory. Náš playlist odráží nejnovější trendy v popu, ale i v okrajových žánrech a narušuje překonané dělení hudby na mainstreamovou a alternativní. Zajímají nás novinky z hip hopu, R&B a urban hudby i elektronického popu, nezapomínáme ale ani na indie rock nebo punk. Podporujeme českou i slovenskou hudební scénu – sami aktivně vyhledáváme začínající projekty a zařazujeme je na mapu vedle osvědčených jmen ze světa. Hitovější proudové vysílání doplňují večerní hudební pořady věnované experimentální hudbě, funku, hardcoru, dubu nebo temnějším hudebním proudům, jako je black metal. Autoři večerních pořadů se pohybují na hudební scéně dlouhé roky a čerpají tak z její podrobné znalosti i svého zápalu pro hudbu.

Programové schéma Radia Wave v létě 2017

 Klíčovou součástí hudební prezentace Radia Wave jsou kromě skladeb v denním proudu a večerních pořadů i zvukové a textové recenze, profily kapel a producentů, kontextové texty o současné hudbě i flashbacky do minulosti. Hudební dramaturgii Radia Wave dávají do společenského kontextu a zasazují do hudební historie i současnosti.

 Koncerty naživo i ze záznamu

 V pořadu Stage vysílá Radio Wave každý týden záznamy z velkých zahraničních festivalů i evropských klubových scén. Pod značkou Radio Wave Live Session pořádáme několikrát ročně koncerty českých kapel v klubech po celé zemi. Živé koncerty z našeho studia umístěného na uliční úrovni pražské Vinohradské ulice vysíláme několikrát měsíčně. Každou sezónu navíc přichází se svým programem unikátní Radio Wave Stimul Festival, v českých premiérách představující projekty a kapely, které právě mění hudební svět. V posledních letech jsme přivezli třeba Omara Souleymana, Death Grips nebo Hudsona Mohawka. Mladé české hudební talenty podporujeme skrze platformu Startér a exportní soutěž Czeching.

 Publicistické pořady, nahrávky a texty na webu Radia Wave reflektují kulturu, společenské dění a životní styl mladých lidí. Zaměřujeme se na technologie, módu, architekturu, cestování, veřejný prostor, integraci menšin, gender tematiku, mateřství i otcovství, single život, spiritualitu i duchovno. Pokud nestihnete vysílání, můžete si více než 20 pořadů, magazínů a rubrik poslechnout i prostřednictvím podcastů. Vše umísťujeme po odvysílání na web ke stažení nebo streamu. Kromě vysílání vytváříme texty pro web, videa, obsah pro sociální sítě, včetně živých video streamů na Facebooku.

 Z historie stanice

 První projekt rádia pro mladé v Českém rozhlase vznikl už v devadesátých letech. V roce 2000 se na ČRo 6 začal vysílat pořad určený mladé generaci, nazvaný Radium, který fungoval i jako webová stránka. Kolem tohoto projektu se tehdy zformovala skupina lidí, jež později položila základy Radia Wave. Stanice pro mladé, tehdy pod názvem ČRo 4 – Radio Wave, začala vysílat 13. ledna 2006 a v Praze a středních Čechách ji bylo možné naladit na frekvenci 100,7. Po vleklých legislativních sporech bylo vysílání Radia Wave na analogových frekvencích 31. srpna 2008 ukončeno.

Radio Wave: Jak nás naladíte

 Rychlý vývoj nových médií nastartoval další etapu. Rok 2012 přinesl programové schéma šité na míru internetovému a digitálnímu vysílání, novou zvukovou i vizuální prezentaci a vlnění jako základ nové kampaně. Zvlněné texty, fotky a slogan „Děláme vlny“ vešly ve všeobecnou známost. 

 V roce 2016 dostalo Radio Wave dárek k desátým narozeninám, prosklené vysílací studio na rohu Balbínovy a Vinohradské ulice v Praze. Vysílání můžete sledovat z webkamery s vysokým rozlišením anebo nám můžete přímo do studia zamávat, až budete mít cestu kolem. Ke slavnostnímu otevření studia uspořádala stanice v dubnu 2016 velkou Opening Street Party v Balbínově ulici, kterou zcela zaplnilo více než dva tisíce návštěvníků večerních koncertů.

 Jak nás naladíte

 Radio Wave je šířeno digitálně v sítích DAB+ a DVB-T, najdete jej na internetu, v mobilní aplikaci, na satelitu, v IPTV a v kabelových televizích. Podrobnější rady, jak nás naladit, najdete tady.

 Ozvěte se nám

 Pokud máte dotaz, názor nebo připomínku, pošlete nám zprávu, e-mail nebo reagujte prostřednictvím shoutboxu na našem webu. Sledovat nás můžete na Facebooku, YouTube, Instagramu, Twitteru či SoundCloudu. S týmem Radia Wave se můžete setkat taky na některém z koncertních či debatních eventů, které pravidelně pořádáme. 

Nejoblíbenější pořady

 • Čelisti

  Čelisti

  60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálních filmových událostí.

  Délka pořadu: 60 minut
  Vysíláme: čtvrtek 18:00; repríza sobota 05:00
 • Startér

  Startér

  Startér je hledač talentů Radia Wave. Pomáháme kapelám, které se nebojí mobilizovat své fanoušky, ale i těm, co odjakživa nenávidí clickbait.

  Délka pořadu: 60 minut
  Vysíláme: po 20:00; repríza v so v 13:00
 • Factory Radia Wave

  Factory Radia Wave

  Odpověď Radia Wave na přežitý model hitparády. Factory je nadžánrovým generátorem hudebních novinek, které se plynule přesouvají do playlistu Radia Wave.

  Délka pořadu: 60 minut
  Vysíláme: úterý 20:00; repríza sobota 12:00