Radio Wave

Hledáte informace, zábavu, hudbu a témata, kterými žijí mladí lidé? Hledáte Radio Wave. Jsme stanice a online platforma Českého rozhlasu pro mladé posluchače.

15. narozeniny Radia Wave: Casablanka & Kewu

Objevuj

Přinášíme informace o životním stylu, módě, cestování, psychologii, technologiích, studiu, vztazích, rodičovství i životním prostředí. Zajímá nás česká i zahraniční kultura a popkultura. Objevujeme a popisujeme současné trendy.

Poslouchej hudbu

V našem playlistu najdete vše, od rapu přes taneční elektroniku a pop až po tvrdé scény metalu a hardcoru. Hrajeme hudební novinky z mainstreamu a alternativy i oblíbené hity. Vysíláme pravidelné hudební pořady.

Buchty Live na Stalinu

Diskutuj

Nabízíme rozhovory s inspirativními osobnostmi i mladými talenty. Diskutujeme o současných problémech a kauzách. Ve vysílání dáváme prostor názorům mladých lidí, studentů i našich posluchačů.

Podcastuj

Natáčíme více než 30 pravidelných podcastů a pravidelně zveřejňujeme taky nové podcastové série.

Setkej se s námi

Pořádáme koncerty, vyhledáváme a podporujeme mladé kapely, muzikanty a umělce. Vysíláme z filmových i hudebních festivalů a setkáváme se s posluchači na řadě eventů ve veřejném prostoru. Pravidelně můžete poslouchat a sledovat živé koncerty kapel, které probíhají ve vysílacím studiu Radia Wave.

Šéfredaktorka Radia Wave Bára Šichanová vyhlašuje vítěze Czechingu 2022

Jak si poslechneš Radio Wave

Radio Wave můžete poslouchat živě 24 hodin 7 dní v týdnu na webu wave.cz, mujRozhlas.cz nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas. Naladíte nás taky v digitálních rádiích DAB+ a v televizích. Na webu wave.cz najdete příspěvky a více než 50 pořadů a podcastů, živý videostream z vysílacího studia, videa i fotky. K odběru svých oblíbených pořadů se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty a každý nový díl si poslechnete kdykoli, kdekoli i offline.

Selfpromo aneb doraž na Czeching oslavit 16. narozeniny Radia Wave!

Ozvi se nám

Pokud máte dotaz nebo připomínku, pošlete nám e-mail na radiowave@rozhlas.cz. Sledovat nás můžete na Facebooku, YouTube, Instagramu, Twitteru nebo TikToku.

Z historie Radia Wave

Stanice pro mladé, tehdy pod názvem ČRo 4 – Radio Wave, začala vysílat 13. ledna 2006 a v Praze a středních Čechách ji bylo možné naladit na frekvenci 100,7. Pokud vás zajímá víc, poslechněte si, jak historii Radia Wave popisuje Bára Šichanová.

Z Radiem Wave můžeš i soutěžit. Každý týden obvykle v pátek především o vstupenky na festivaly a výstavy, knihy, CD a další dárky. Změna vyhrazena, pravidla soutěží najdete tady. Pro více informací poslouchejte vysílání Radia Wave.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Nejoblíbenější pořady

 • Balanc | foto: Barbora Linková, Tereza Kunderová, Český rozhlas

  Balanc

  Balanc je magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů. 

  Délka pořadu: 35 minut
  Vysíláme: úterý 13:00
 • Tribuna | foto: Český rozhlas

  Tribuna

  Sportovní magazín Radia Wave. Vojtěch Jírovec a Martin Vait komentují, jak se sportovní dění odráží ve společnosti – a naopak.

  Délka pořadu: 35 minut
  Vysíláme: pátek 13:00
 • Startér – hitparáda neobjevených | foto: Jan Jaskmanický, Český rozhlas

  Startér

  Startér je hledač talentů Radia Wave. Pomáháme kapelám, které se nebojí mobilizovat své fanoušky, ale i těm, co odjakživa nenávidí clickbait.

  Délka pořadu: 60 minut
  Vysíláme: po 20:00; repríza v so v 13:00