Radio Wave

Hledáte informace, zábavu, hudbu a témata, kterými žijí mladí lidé? Hledáte Radio Wave. Jsme stanice a online platforma Českého rozhlasu pro mladé posluchače.

15. narozeniny Radia Wave: Casablanka & Kewu

Objevuj

Přinášíme informace o životním stylu, módě, cestování, psychologii, technologiích, studiu, vztazích, rodičovství i životním prostředí. Zajímá nás česká i zahraniční kultura a popkultura. Objevujeme a popisujeme současné trendy.

Poslouchej hudbu

V našem playlistu najdete vše, od rapu přes taneční elektroniku a pop až po tvrdé scény metalu a hardcoru. Hrajeme hudební novinky z mainstreamu a alternativy i oblíbené hity. Vysíláme pravidelné hudební pořady.

Buchty Live na Stalinu

Diskutuj

Nabízíme rozhovory s inspirativními osobnostmi i mladými talenty. Diskutujeme o současných problémech a kauzách. Ve vysílání dáváme prostor názorům mladých lidí, studentů i našich posluchačů.

Podcastuj

Natáčíme více než 30 pravidelných podcastů a pravidelně zveřejňujeme taky nové podcastové série.

Setkej se s námi

Pořádáme koncerty, vyhledáváme a podporujeme mladé kapely, muzikanty a umělce. Vysíláme z filmových i hudebních festivalů a setkáváme se s posluchači na řadě eventů ve veřejném prostoru. Pravidelně můžete poslouchat a sledovat živé koncerty kapel, které probíhají ve vysílacím studiu Radia Wave.

Jak si poslechneš Radio Wave

Radio Wave můžete poslouchat živě 24 hodin 7 dní v týdnu na webu wave.cz, mujRozhlas.cz nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas. Naladíte nás taky v digitálních rádiích DAB+ a v televizích. Na webu wave.cz najdete příspěvky a více než 50 pořadů a podcastů, živý videostream z vysílacího studia, videa i fotky. K odběru svých oblíbených pořadů se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty a každý nový díl si poslechnete kdykoli, kdekoli i offline.

Selfpromo aneb doraž na Czeching oslavit 16. narozeniny Radia Wave!

Ozvi se nám

Pokud máte dotaz nebo připomínku, pošlete nám e-mail na radiowave@rozhlas.cz. Sledovat nás můžete na Facebooku, YouTube, Instagramu, Twitteru nebo TikToku.

Z historie Radia Wave

Stanice pro mladé, tehdy pod názvem ČRo 4 – Radio Wave, začala vysílat 13. ledna 2006 a v Praze a středních Čechách ji bylo možné naladit na frekvenci 100,7. Pokud vás zajímá víc, poslechněte si, jak historii Radia Wave popisuje Bára Šichanová.

Z Radiem Wave můžeš i soutěžit. Každý týden obvykle v pátek především o vstupenky na festivaly a výstavy, knihy, CD a další dárky. Změna vyhrazena, pravidla soutěží najdete tady. Pro více informací poslouchejte vysílání Radia Wave.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Nejoblíbenější pořady

 • Balanc | foto: Barbora Linková, Tereza Kunderová, Český rozhlas

  Balanc

  Balanc je magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů. 

  Délka pořadu: 35 minut
  Vysíláme: úterý 13:00
 • Tribuna | foto: Český rozhlas

  Tribuna

  Sportovní magazín Radia Wave. Vojtěch Jírovec a Martin Vait komentují, jak se sportovní dění odráží ve společnosti – a naopak.

  Délka pořadu: 35 minut
  Vysíláme: pátek 13:00
 • Startér – hitparáda neobjevených | foto: Jan Jaskmanický, Český rozhlas

  Startér

  Startér je hledač talentů Radia Wave. Pomáháme kapelám, které se nebojí mobilizovat své fanoušky, ale i těm, co odjakživa nenávidí clickbait.

  Délka pořadu: 60 minut
  Vysíláme: po 20:00; repríza v so v 13:00