O pořadu

Jakub Kaifosz a Jonáš Zbořil

Startér

Startér je hledač talentů Radia Wave. Pomáháme kapelám, které se nebojí mobilizovat své fanoušky, ale i těm, co odjakživa nenávidí clickbait.

Více o pořadu
Čas vysílání
po 20:00; repríza v so v 13:00 Radio Wave

O soutěži

Startér je hitparáda pro nové naděje domácí hudební scény. Pošlete nám svoje skladby na starter@rozhlas.cz a zkuste, co na vaše první singly řeknou moderátoři Jonáš Zbořil a Jakub Kaifosz, odborná porota a hlavně posluchači Radia Wave.

Koho jsme už nastartovali?

Vítězem Startéru 2017 se stali Silver Springs, kytarová čtyřka s talentem „skládat skvělé popové songy,“ jak o nich řekl jeden z našich porotců, Ondra Mikula alias Aid Kid. Na festival Pohoda jela zpěvačka a producentka Zagami Jericho, která se zároveň na podzim stala vítězkou exportní soutěže Czeching.

Sám Aid Kid se Startéru zúčastnil v sezóně 2013 / 2014, ze soutěže si ho hudební redakce vybrala i do denního playlistu Radia Wave. Za Startér si Aid Kid zahrál na festivalu Pohoda a chvíli poté se stal vítězem posluchačského hlasování hudebně exportního projektu Radia Wave Czeching.

Pandoo zvítězil v sezóně 2015 / 2016 v posluchačské části Startéru. Zároveň byl porotou vybrán jako reprezentant na festivalech Pohoda, United Islands i Beseda u Bigbítu. Svatou trojici doplnil i o Colours of Ostrava a nadchnul celé Československo. V současné době chystá desku s producentem Tomášem Havlenem.

Dalekko svůj první singl, Nechoďte ještě spát, záměrně nepromovali. Startér si ho ale všiml a poslal přes kopce až směrem do Trenčína na Pohodu. Chvíli poté zahrála pětice melancholických třicátníků i na United Islands a se svou debutovou deskou na podzim získali Dalekko zaslouženou nominaci na Objev roku v hudebních cenách Vinyla. Stejně jako vítězný Aid Kid.

Killiekrankie byli v sezóně 2015 / 2016 vybráni k účasti na festivalech Pohoda, United Islands of Prague, Beseda u Bigbítu. I oni se objevili na Colours of Ostrava a v současnosti se bezpochyby dají počítat mezi výrazná jména domácí elektronické a taneční scény.

Pořad připravují: Jonáš Zbořil a Jakub Kaifosz

Historie pořadu: Startér vznikl v roce 2008. Původně byl vysílán jednou za čtrnáct dní. Po 3 ročnících se odmlčel a na podzim roku 2011 se vrátil jako měsíčník zpět do éteru. Pořadem provázel Tomáš Turek a Tadeáš Haager, restartovanou verzi moderují od listopadu 2013 Jonáš Zbořil a Jakub Johánek. Vítězi Startéru se stali 4 Dogs, Mulholland Blue, Pandoo a Silver Springs. Na festivaly jsme poslali následující projekty: The Finally, Aid Kid, Vogjetgraik, Dalekko, Pandoo, Killiekrankie, Orient, Zagami Jericho a mnoho dalších.

Záznamy starších dílů najdete v našem audioarchivu!