O pořadu Startér

Startér je hledač talentů Radia Wave. Pomáháme kapelám, které se nebojí mobilizovat své fanoušky, ale i těm, co odjakživa nenávidí clickbait. Pošli track na starter@rozhlas.cz , vyhraj hitparádu neobjevených a natoč s námi singl i klip! Songy přijímáme 24/7.

Startér je talentová platforma, která důkladně prozkoumává všechna zákoutí domácí scény, hledá nové hudební projekty a pomáhá jim prorazit – ať už s pomocí odborné poroty, nebo díky hlasům posluchačů. Elektroničtí producenti, songwriteři, garážové kapely, všichni domácí interpreti hrající původní, originální hudbu mají skrze Startér možnost dostat se do éteru Radia Wave. Mohou tak získat místo v denním playlistu, ukázat svůj talent naživo přímo ve studiu nebo se objevit v line-upech festivalů, jako je Pohoda nebo Beseda u Bigbítu.

Kdo je v porotě Startéru? Emma Smetana, Dominik Zezula (Post-hudba, Děti mezi reprákama), Aneta Martínková (Margo), Kuba Kaifosz (Lazer Viking) a Jonáš Zbořil.

Porota Startéru v roce 2020

O autorech:

Jonáš Zbořil
Radio Wave jsem nejdřív navštívil jako host. Pak jsem dokonce posloužil jako figurant při zaučení jiného moderátora. A nakonec jsem tu prostě zůstal. Od roku 2011 jsem vyzkoušel pozice externího redaktora, nervózního moderátora Liberatury, ještě nervóznějšího moderátora On Air, rozespalého moderátora ranní show, redaktora reportáží o nehodovosti kol v Praze nebo prokletých hřbitovech. Teď mám na starosti hitparádu Startér, reportáže o depresích i o ztracených kamarádech. A zůstal mi i pořad Liberatura, který mi do Radia Wave otevřel dveře a dal mi tak nejlepší job na světě.

Jakub Kaifosz
Práce v rádiu mi uhranula ve chvíli, kdy jsem poprvé viděl film American Graffiti. Zamiloval jsem si totiž mimo popu šedesátých let také legendární rádiovou osobnost Wolfmana Jacka. Po roce získávání frček moderací se zrodil pořad Kořeni, v němž jsem každý pátek znovuobjevoval zapadlé legendy popu dekád minulých. S Jonášem Zbořilem podrobuji neobjevené talenty nevybíravé, avšak upřímné kritice v hitparádě Startér od roku 2017. Během let 2019 a 2020 jsem byl hudebním dramaturgem stanice.

Čas vysílání: každé pondělí 20:00–21:00, repríza každou sobotu 13:00–14:00.

Všechny díly pořadu si můžete poslechnout zde.

Historie pořadu: Pořad vysíláme od roku 2013. Startér s moderátory Jonášem Zbořilem a Jakubem Kaifoszem, novou porotou a pravidly se začal vysílat v únoru 2018.

Pravidla pro hlasování přes Facebook najdete tady. Jaké obecné zásady ochrany osobních údajů platí v Českém rozhlase, pak najdete zde.

Nejnovější

Stránky

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
po 20:00; repríza v so v 13:00Radio Wave