Se školní psycholožkou Veronikou Francovou jsme ve Studovně probrali, jak pracovat se svými pocity i to, jak na komunikaci s rodiči.
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Viky a Kateřinu, nejlepší kamarádky terapeutky, které se snaží najít lásku v tomu určených aplikacích.
O víkendu skončil 76. ročník filmového festivalu v Cannes, který navštívil také Šimon Holý. Jaké filmy se mu líbily a jaké drby slyšel?
„Námitka dospělých k diskuzi o orientaci a genderu zní, že ‚je toho teď hodně'. Já si myslím, že toho bylo vždycky stejně. Jen se to potlačovalo,“ říká Kateřina Štiplová.
Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl filmový zvukař Viktor Prášil, který byl nominovaný na Oscara za zvuk filmu Na západní frontě klid.
Vyvinul aplikaci, která překládá znakový jazyk do slov, fascinuje ho ale i AI. Matyáš Boháček přednášel v New Yorku nebo v OSN a čeká ho studium na Stanfordově univerzitě.
„Některé pány na českém internetu stále ještě pohoršuje to, když si někdo vezme tenisky k saku,“ směje se Johana Bázlerová, autorka žurnalistické platformy Jsem v obraze.
Jak se dostaly do našich obýváků monstery a fíkusy? Jaké typy komunitou podporovaného zemědělství v Česku fungují?
„Tendence tu ale jsou. Existuje stránka spojující pěstitele sezónních květin s floristy a jejich dílnami. Ti vytváří kytice pouze ze sezónních květin,“ popisuje florista.
Pro mnoho lidí je prý úlevné zjistit, že jsou vysoce citliví. Že nejsou jiní, divní, nemocní. Jak se ale jejich charakterové rysy projevují ve vztazích?
Co se stane, když dva kamarádi přestanou zavírat oči před sexuálním zneužíváním na vysoké škole a rozhodnou se změnit systém? Nejen o tom je nový podcastový seriál Reakce.
Naše Hergot!í pouť pozoruhodným světem náboženství pokračuje. Spolu s naším hostem Janem Danielem z Ústavu mezinárodních vztahů jsme odcestovali do Libanonu.