„Když jedna nebo druhá strana ty podmínky nesplní, je to nevymahatelné. Právně je matkou ta, co dítě porodila,“ říká Silvie. které s mužem porodila dceru náhradní matka.
„Jsem citlivá a musela jsem si postupně dojít k tomu, abych se kvůli tomu necítila jako slabší jedinec,“ říká designérka Anna Tran.
O výplatě se nemá mluvit. Nejde jen o to, že by bylo nevychované chlubit se svými výdělky. Všichni už jste nejspíš slyšeli o doložce mlčenlivosti.
Helena Křenková znovu zamířila do Střední Asie – pod čtyřtisícovkou Bělucha na kazašské straně Altaje. Od jezera Rovnováhy stoupala k vrcholkům Víry, Lásky a Naděje.
Pákistán je multietnickou zemí. Mimo státního vyznání islámu jsou zde i křesťané, zoroasteriáni či sikhové. O spiritualitě a duchovnu hovořila arabistka Lenka Hrabalová.
Do podcastu Pochlap se znovu dorazil kněz dominikánského řádu otec Hyacint. Moderátor Václav Rouček se s ním tentokrát bavil o tom, jak prožívá období adventu.
„Když cítíme hrůzu, je to psychicky zraňující. A pak se z toho sbíráme, někdy velmi dlouho,“ vysvětluje psycholog a psychoterapeut Jan Kulhánek úskalí mikulášské tradice.
Pondělní stávka ve většině základních a středních škol ukázala, že se pracující v Česku konečně začínají domáhat svých práv kolektivně a ve vzájemné solidaritě.
Proč došlo rozhodnutí změnit podobu bakalářských prací a co studenty čeká? Ve Studovně byl hostem děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze Jiří Hnilica.