O pořadu Houpačky

Houpačky jsou magazín pro aktivní rodiče, který každý týden nabízí diskuse o dětech, mateřství, otcovství, rodině a životním stylu s lékaři, psychology, poradci i rodiči, kteří vypráví své příběhy.

Houpačky reflektují desítky otázek, které matky i otce každodenně napadají v souvislosti s rodičovstvím. Nabízejí různé úhly pohledu i odpovědí a nebojí se ani těch zaručeně nejosvědčenějších rad. Jí, nejí? Spí, nespí? Plíny nebo bez? Příkrm, kojit, školka, logopedie, nevlastní matka? Mít vůbec dítě? A nepřijít z toho všeho o rozum? Nejen s tím dokáží Houpačky poradit.

Houpačky připravují Michaela Sladká a Vítek Svoboda. Každou středu jsou mezi jejich hosty lékaři, psychologové, terapeuti i obyčejné matky a otcové, jejichž zkušenost s očekáváním i výchovou dětí stojí za sdílení.

O autorech:

Michaela Sladká je editorka a moderátorka Radia Wave, trojnásobná matka, vlastní i nevlastní. Pokud zrovna doma z donucení neučí děti zlomky a množiny, bere je s panem Sladkým do polí a lesů, kam nikdo nechodí.

Vítek Svoboda je otec, ale se svým synem by chtěl být hlavně kamarád. Je editorem a moderátorem podcastu Studio N, redaktorem Deníku N. Dřív moderoval On Air na Radiu Wave, plnil ho i příspěvky a pro Český rozhlas vytvořil několik podcastových sérií. Baví ho pít kafe, přemýšlet, poslouchat hudbu. Od 25. prosince se pravidelně těší na každé další Vánoce.

Historie pořadu: Houpačky vysílají od dubna 2019. Do května 2020 se na nich podílel i Jonáš Zbořil a od července 2020 do prosince 2021 také Dalibor Zíta. V minulosti pořad připravovala i Martina Poliaková.

Všechny díly magazínu najdete zde.

Pořad připravují

Další pořady

 • Pot

  Pot je podcast o lásce, sexu a intimitě, o motýlech v břiše, požáru v srdci a všem, co z nás teče.

 • Záložka

  Záložka je podcast o knihách, literatuře, čtenářích i čtenářství.

 • Brrrap

  Rapová série Brrrap je podcast, který se zajímá o to, co se honí rapperům v hlavě, když nedrží mikrofon v ruce. Za jaké kariérní rozhodnutí by si rappeři nafackovali?

 • Vlna

  Vlna je publicistický podcast Radia Wave zaměřený na témata z kultury, popkultury, společnosti a lifestylu. Podcastem provází Hana Řičicová.