O pořadu Houpačky

Houpačky jsou magazín pro aktivní rodiče, který každý týden nabízí diskuse o dětech, mateřství, otcovství, rodině a životním stylu s lékaři, psychology, poradci i rodiči, kteří vypráví své příběhy.

Houpačky reflektují desítky otázek, které matky i otce každodenně napadají v souvislosti s rodičovstvím. Nabízejí různé úhly pohledu i odpovědí a nebojí se ani těch zaručeně nejosvědčenějších rad. Jí, nejí? Spí, nespí? Plíny nebo bez? Příkrm, kojit, školka, logopedie, nevlastní matka? Mít vůbec dítě? A nepřijít z toho všeho o rozum? Nejen s tím dokáží Houpačky poradit.

Houpačky připravují Martina Poliaková, Michaela Sladká a Dalibor Zíta. Každou středu jsou mezi jejich hosty lékaři, psychologové, terapeuti i obyčejné matky a otcové, jejichž zkušenost s očekáváním i výchovou dětí stojí za sdílení.

O autorech:
Martina Poliaková je máma, manželka, dcera, sestra, kamarádka a kolegyně, moderátorka Radia Wave i manažerka strategického rozvoje Českého rozhlasu, která vás v Houpačkách pravidelně bere do svého světa mezi prací, rodinou a volným časem.

Michaela Sladká je editorka a moderátorka Radia Wave, trojnásobná matka, vlastní i nevlastní. Pokud zrovna doma z donucení neučí děti zlomky a množiny, bere je s panem Sladkým do polí a lesů, kam nikdo nechodí.

Dalibor Zíta je novinář a hudebník. Vystudoval religionistiku, nedostudoval mediální studia. V Českém rozhlase působí přes 10 let, krom toho přispívá do různých periodik, pracoval také jako webeditor a v PR týmu festivalu Khamoro.

Historie pořadu: Houpačky vysílají od dubna 2019, do května 2020 se na nich podílel i Jonáš Zbořil.

Všechny díly magazínu najdete zde.

Pořad připravují

Další pořady

 • Bourání

  Bourání je pořad o architektuře, urbanismu a designu. A o tom, jak nám zlepšují nebo zhoršují život.

 • Fenomem

  Rubrika Fenomem je váš průvodce digitální džunglí memů a virálů. Pohled do bláznivého světa informací, které se divoce šíří po internetu a nepředvídatelně mutují.

 • Tip

  Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu?

 • Sádlo

  Sádlo je autorská podcastová série Ridiny Ahmedové o společenském tlaku na ženský vzhled a o tom, jak pestré a spletité jsou cesty k přijetí vlastního těla.