O pořadu Krása

Krása je prvním autorským audio dokumentem novinářky a moderátorky Lindy Bartošové. V sedmidílné sérii přináší osobní zpovědi známých i neznámých žen, které se vymezují vůči konvenčním stereotypům krásy. Spolu s odbornicemi a odborníky rozebírá souvislosti ženského vzhledu se společenským statusem, úspěšností, osobními vztahy nebo psychickým a fyzickým zdravím.

K tématům podcastové série Krása patří soutěžení a rivalita v ženské kráse, pretty privilege, zdravotní problémy s dopadem na vzhled, vliv nespokojenosti s vlastním vzhledem na duševní zdraví, sexualizace žen v popkultuře, vnímání proměn spojených se stárnutím nebo feministický pohled na ženskou krásu.

Podcast doprovází vizuály od fotografického dua shotby.us, které remixovalo tváře respondentek. Spolu s prvním dílem série vychází také instagramový filtr Krása Radio Wave tiktokový filtr Krasa od designérky Cindy Kutíkové ze studia Permanent Office.

Série Lindy Bartošové Krása startuje na Radiu Wave 1. listopadu 2022.

Linda Bartošová

O autorce

Linda Bartošová je reportérka a moderátorka, 8 let pracovala v České televizi. Začínala v zahraniční redakci, několik let reportovala například z unijních summitů. Od roku 2020 moderovala Interview ČT24 a hlavní zpravodajské pořady. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V roce 2020 se umístila v žebříčku mladých talentů časopisu Forbes 30 pod 30. Ve veřejném prostoru otevírá svými aktivitami témata spojená s feminismem a sexismem a snaží se přibližovat realitu žen. Od roku 2022 je na volné noze. V témže roce vydala knihu Novinářky, soubor rozhovorů s ženami v českých médiích. Krása pro Český rozhlas Radio Wave je její první autorskou podcastovou sérií. Od roku 2023 bude působit na Aktuálně.cz, kde spolu se Světlanou Witowskou povede rozhovory v rámci nového videprojektu.

Autorka: Linda Bartošová
Kreativní producentka a dramaturgyně: Veronika Ruppert
Zvuk: Jitka Špálová
Hudba: Tea Sofia
Vizuály: shotby.us

Další pořady

 • Sádlo

  Sádlo je autorská podcastová série Ridiny Ahmedové o společenském tlaku na ženský vzhled a o tom, jak pestré a spletité jsou cesty k přijetí vlastního těla. 

 • Špína

  Judita Císařová, Honza Šamánek a Petr Wagner každý čtvrtek provádí posluchače sklepeními lokální i zahraniční DIY scény.

 • Pracanti

  Pracanti jsou podcastová série Evy Svobodové o první pracovní zkušenosti mladé generace. Jak si mladí lidé práci vybírají? A co při ní prožívají?

 • Topinky

  Divoké komentáře hudebního dramaturga Aleše Stuchlého a redaktora Filipa Černého k novým trackům, které každou středu míří do playlistu Radia Wave.