O pořadu Scéna s Mikem Cornerem

Dvě hodiny houseu a techna s přesahy strávíte v doprovodu DJe a kurátora pořadu Mikea Cornera a jeho hosta. Každý týden si zve DJe a producenty nejen z domácí scény. V pátek večer k vám tak proudí živá session ze studia a s ní rovné beaty s výlety do historie i budoucnosti stylu a s odbočkami do elektroniky nebo jazzu. Scéna s Mikem Cornerem vás perfektně připraví na víkendové kmenové rituály, klubové voodoo nebo kosmický vandr.

Hudba musí vyprávět příběh a zároveň otvírat mysl. To vyžaduje také otevřený přístup k dramaturgii pořadu. Autor pořadu se orientuje především na afroamerické pojetí a kolébku stylu. S oblibou míchá špinavý Detroit a Chicago zvuk a uvádí ho díky novým vlivům do současného kontextu.

Scéna s Mikem Cornerem mapuje klubovou house a techno scénu v celé její pestré subžánrové škále. Ta nabízí nejen řadu profilovaných DJů a producentů, ale také neustále se rozšiřující řadu talentů. A právě hudební dialog s hostem je důležitým prvkem pořadu.

Historie pořadu:
Mike Corner (dříve Blue nebo Soul Hunter) vysílá na Radiu Wave od jeho spuštění v roce 2006. Do dubna 2016 připravoval pořad pod názvem Drop Out. 

Záznamy starších dílů najdete zde.

Facebookový profil pořadu najdete zde.

Pořad připravují

  • Michal Bureš | foto: Barbora Linková, Český rozhlas
    Michal Bureš (Mike Corner)