O pořadu Turban

Turban je Trendy a Urban – sleduje ty nejčerstvější trendy v klubové hudbě. Turban se primárně věnuje současné beatové alchymii, ale nezdráhá se jít i za beat. Turban hledí skrze žánry k novým zvukům, které mají společné jedno – aby ani jedno ucho nezahálelo.

Turban je současný klubový kompas, který zastává názor, že „hype“ je často jen prostředek – a cílí na výsledek, co mu síly stačí. Turban nedělá rozdíl mezi erudovaným komentářem a vtipnou kaší. Turban sleduje vývoj maximalistické elektroniky s minimálním odstupem coby nezávislý pozorovatel i angažovaný posluchač. 

Turban poskytuje záruku čerstvosti a představuje novou „beat generation“ – amorfní skupinu tvůrců, kteří překračují hranici mezi popem a undergroundem. A zároveň tak dokazují, že podobné rozdělení v dnešní beatovědě často ztrácí svůj smysl. 

Turban má taneční intuici a šestý smysl pro nový zvuk – takový, o kterém vaše uši zatím neměly ani tušení. Turban má pod čepicí. 

Historie pořadu: 
Vysíláme od září 2012. 

Všechny díly pořadu najdete zde.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Další pořady

 • Pod kontrolou

  Pod kontrolou je podcastová série o antikoncepci, sexu a vztazích. Ve třech dokumentech sledujeme, jak otázka kontroly početí ovlivňuje životy a vztahy sedmi mladých lidí.

 • Buchty

  Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Těšte se na hodinu se dvěma moderátorkami, které...

 • Šeptem

  Šeptem je intimní podcast o vztazích, lásce a sexu, který se nestydí. 

 • Brambora s vejcem

  Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií - těch provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.