O pořadu Turban

Turban je Trendy a Urban – sleduje ty nejčerstvější trendy v klubové hudbě. Turban se primárně věnuje současné beatové alchymii, ale nezdráhá se jít i za beat. Turban hledí skrze žánry k novým zvukům, které mají společné jedno – aby ani jedno ucho nezahálelo.

Turban je současný klubový kompas, který zastává názor, že „hype“ je často jen prostředek – a cílí na výsledek, co mu síly stačí. Turban nedělá rozdíl mezi erudovaným komentářem a vtipnou kaší. Turban sleduje vývoj maximalistické elektroniky s minimálním odstupem coby nezávislý pozorovatel i angažovaný posluchač. 

Turban poskytuje záruku čerstvosti a představuje novou „beat generation“ – amorfní skupinu tvůrců, kteří překračují hranici mezi popem a undergroundem. A zároveň tak dokazují, že podobné rozdělení v dnešní beatovědě často ztrácí svůj smysl. 

Turban má taneční intuici a šestý smysl pro nový zvuk – takový, o kterém vaše uši zatím neměly ani tušení. Turban má pod čepicí. 

Historie pořadu: 
Vysíláme od září 2012. 

Všechny díly pořadu najdete zde.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Další pořady

 • Casablanca

  Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

 • Postíže

  Zuzana Kašparová a Jakub Strouhal v uvolněných rozhovorech zpovídají zdravotně postižené vrstevníky v podcastové sérii Postíže.

 • Houpačky

  Houpačky jsou magazín pro aktivní rodiče, který každý týden nabízí diskuse o dětech, mateřství, otcovství, rodině a životním stylu s lékaři, psychology, poradci i...

 • Lásky čas

  Podcast pro lepší randění v Česku. O příjemných i rozpačitých momentech při hledání lásky a navazování vztahů napříč etniky.