Buchty o spánku: Jak dlouho můžeme být v limbu?

9. leden 2019

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová, moderátorky povrchního pořadu o všem a o ničem aka Buchet, tentokrát probíraly spánek, chrápání a ideální dobu nočního odpočinku.  Nečekejte ale žádné zásadní informace, pouze plkání o špuntech do uší a návycích Leonarda da Vinciho.

Amatérské moderátorky také proberou své časové návyky: Ivana je posedlá cvičením, takže si žádný odpolední šlofíček nedopřeje, zato Zuzana spí, kdykoliv může. Zuzana se nimrá ve své spánkové deprivaci a propaguje ušní špunty ze včelího vosku. Proběhne také frazeologické okénko: co znamená spát jako dudek a vyspat se do růžova. Samozřejmě zůstane i trochu prostoru pro seznamku. Nedozvíte se nic, ale možná při poslechu pořadu usnete, takže tím se aspoň trochu budeme držet tématu.

Pusťte si aktuální díl pořadu o všem a o ničem a zkuste si vzpomenout, kdy jste se naposled vyspali do růžova, aniž by vás partner rušil chrápáním hlasitosti motorové pily.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.