Buchty o tom, že vyhrnuté ponožky už Paní Móda toleruje

31. červenec 2019

Iveta N. přišla v mírně vyhrnutých ponožkách, za což ji sepsula Zuzana. Ponožky se totiž podle ní dají nosit jen úplně vyhrnuté nebo úplně vykrojené a přes botu neviditelné. Dál přišly na přetřes bambulky na čepicích a klíčenkách, kterými opovrhuje Iveta. Všechny tři ženy si navzájem zrecenzovaly svoje oblečení ve studiu a shodly se na tom, že černou barvou od hlavy dolů nikdy nic nezkazíš.

Zuzana ovšem černou nedoporučuje Ivetě, která v ní působí příliš démonicky. Iveta se pochlubila vědomostí, že architekt Gočár chodil v pestrobarevném oblečení, což z něho ovšem horšího člověka nedělá. V neposlední řadě se dozvíte, co znamená pravidlo tří barev a slovo „předeček“. Iveta pak nastolila otázku, zda má ladit spodní prádlo s oděvem a zda s sebou pro všechny příležitosti nosit sexy krajkové spodky.

Chcete si zavzpomínat na to, jak jste na střední batikovali jako o závod, i když dnes holdujete metalistické černé a bílým teniskám? Pusťte si do uší i srdíčka Buchty a bude vám jasné, že bambula na klíčích a leopardí vzor musí z domu.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.