COMING SOON: Rovnoprávnost, Nietzsche a zoofilové

23. září 2010

Je název velmi experimentálního filmu nebo chcete-li dokumentu režiséra Sira Tijn Poa. I když jeho jméno zní exoticky, jedná se o český film. Jen těžko se dá nějak žánrově zařadit a zrovna tak těžko se dá vysvětlit o čem je. Možná vám leccos napoví to, že je inspirovaný Švankmajerem, Nietzschem a Pasolinim. Více se dozvíte z reportáže Zuzany Filípkové. POSLECHNĚTE SI: Reportáž o filmu COMING SOON

Svoji "premiéru" si film COMING SOON odbyl ještě bez barevné korekce a finálního zvukového mixu na festivalu Finále Plzeň. Už tam ale vyvolal zájem jak ze strany diváků, tak i distributorů. Zajít na něj můžete do Klubu P.M. každé úterý do 14. listopadu 2006.

autoři: zuf , ČRo Radio Wave
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.