Digitální detox v roce 2020 nehrozí. Na sockách už budeme pořád

8. leden 2020

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Elišku Vyhnánkovou a Michelle Losekoot, které se tzv. sockami živí. Pokusily se společně zjistit, jaká síť bude in v roce 2020. Zuzana s Ivanou se odbornic na internety ptaly, zda existují sociální sítě pro mladé a sociální sítě pro starší ročníky.

Eliška a Michelle nejvíc fandí Twitteru, i když celosvětově se nejvíc rozjíždí TikTok pro puberťáky. V kurzu je stále víc nepřikrášlený videoobsah, i když Ivana ani Zuzana hashtagům jako wokeuplikthis na fotkách s umělými řasami moc nevěří.

Eliška i Michelle už sice moc neumí rozlišit pobyt na sockách pracovní a soukromý, ale jako závislačky si nepřipadají. Ženy také probraly, že s narůstajícím používáním messengeru už se skoro leknou, když jim někdo volá, a proč je užitečné přečíst si manuál na používání sociálních sítí. 

Chcete si vzpomenout na to, jak jste si na Facebooku vylévali srdíčko, ale bohužel jste byli omylem na firemním facebookovém účtu? Pusťte si do uší a duše Buchty a uvědomíte si, že může být ještě hůř.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.