Grundfunk nabídl mnoho letních povyražení

13. červenec 2022

Naši radost z opětovného konání kulturních akcí jsme tentokrát proměnili hned do několika pozvánek na koncerty a hudební sešlosti, které se v následujících dnech konají po celé naší zemi. 

Povyražení s hudebním doprovodem najdete třeba v rámci Voodoo Karnevalu v Kostelci nad Orlicí. Prostřednictvím ukázek z tvorby Roosevelta Colliera a Joela Culpeppera jsme vás pozvali na letošní ročník festivalu Colours of Ostrava. A nakonec jsme se ponořili do hloubavé muziky Michaela Kiwanuky a pozvali na jeho koncert do pražského Fora Karlín.

Hned v úvodu vysílání vám zahrál Luman Child, který přichází s novinkou Grateful z právě vydaného EP Love Is The Message, které si celé poslechněte tady:

30. září se dočkáme nové desky Sonic Verve od Renegades Of Jazz. Ve vysílání jsme pouštěli první single z ní - skladbu Just Stirred s hosty Laurou Vane a Dieslerem.

Britská skupina Level 42 přichází se čtyřmi kompilacemi, které zachycují jejich tvorbu a pokud je znáte jen z jejich řadových deskek, měli byste zpozornět. V rámci alb 12''Singles and Mixes, 7'' Singles, B-Sides a Bonus Tracks najdete jistě nemalé množství verzí skladeb, o kterých jste doteď neměli ani tušení. Všechny právě vydaná alba si můžete poslechnout na tomto odkaze.

Prostřednictvím ukázek z tvorby Roosevelta Colliera a Joela Culpeppera, jsme vás pozvali na letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, kde oba zmínění umělci vystoupí.

Na závěr jsme představili novinku z repertoáru uskupení Dan Bárta & Robert Balzar Trio - záznam nahrávky natočené v brněnském Studiu 1 Česká televize v prosinci loňského roku. Album dostalo název Jedním dechem a jako host se na něm představuje maďarský hráč na trumpetu a křídlovku Kornel Fekete-Kovacs. 

A přesně před 6 lety jsme ve studiu měli právě zmíněný kvartet Dan Bárta & Robert Balzar Trio. Atmosféru tohoto okamžiku pro nás zaznamenal Adam Koller do tohoto videa:

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio