Grundfunk odstartoval školní rok funkem i latinou

7. září 2021

Ve vysílání jsme si i tentokrát posvítili na spoustu funksoulových novinek a došlo i na latinskoamerické rytmy.

Prvním velkým tématem ve vysílání byla deska Turbo, za kterou stojí Cory Wong společně s Dirty Loops. Na albu je také jeden cover a není překvapením, že jde o píseň Michaela Jacksona, respektive Roda Tempertona –⁠ Thriller. Mrkněte na video k této předělávce:

Celé album Turbo vzniklé kolaborací Coryho Wonga s Dirty Loops poslouchejte třeba tady:

Došlo také na Jamiroquai, i když jen v remixu. Novinku od Miguela Migse na skladbu Shake It On si můžete pustit třeba zde:

Představili jsme vám také nové album Rhythm of the Night, za kterým stojí legendární perkusista Pete Escovedo, jedna z klíčových postav latinskoamerického jazzu.

Celá deska, obsahující devět skladeb, nabízí rytmickou procházku různými tématy a songy, které se nesmazatelně zapsaly do historie populární hudby. Celé album je k poslechu tady:

Pravidelná rubrika Groove Window zavítala do Švédska, odkud je kapela The Neon Romeoz. Na jejich novou desku se můžete těšit sice až za týden, my jsme se však podívali do kapelní historie a zahráli z devět let starého alba The Neon Phenomenon a ve vysílání zazněla i skladba Dance That's An Order, ke které vám posíláme videoklip.

A na konec Daniel March přicházející s prvním singlem Rocket z chystaného alba The Modern Artefact, které by mělo vyjít začátkem příštího roku. Přejeme příjemný poslech! 

Playlist dílu najdete tady.

autoři: DJ Maceo , Viktor Mašát | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio