Grundfunk pohlídal Strážce klidu

21. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Grundfunk: DJ Maceo a Viktor Mašát
0:00
/
0:00

Ve vysílání došlo na první solovou desku Romana Holého, výběrovku Always There: 1981–2021 od Incognito, ukázky z kompilace Snoop Dogg Presents Algorithm nebo v pravidelné rubrice Groove Window představenou zpěvačku Helenu May.

V úvodu vysílání jsme se věnovali kompilaci Always There: 1981–2021 (40 Years & Still Groovin’), kterou si Incognito připomínají 40 let od svého debutu v roce 1981.

Dalším tématem byla kompilace Snoop Dogg Presents Algorithm, kterou její výše zmíněný autor vytvořil se spoustou dalších muzikantů pro DefJam Recordings, kde se sám letos ocitl v roli nejvyšší, tedy prezidentské. Podívat se můžete i na video ke skladbě Go To War s hostujícím BLXST.

Celé album Snoop Dogg Presents Algorithm je k poslechu třeba tady:

Strážce klidu Vol. 1 je prvním sólovým albem Romana Holého, ze kterého jsme zahráli hned dvě ukázky – skladby Zánik Západu a Odletěl kakadu. Na albu se promíchaly všechny Holého pocity a bolesti spojené s chmurným obdobím lockdownu a daly vzniknout velmi osobním písničkám. Ke spolupráci na některých textech přizval svoje oblíbence, jako například Radka Pastrňáka, Tomáše Hanáka, Martina Kyšperského nebo Otu Klempíře, a svůj textařský podíl mají na vybraných písních i hosté Dan Bárta, Mucha, Necrocock, MC Gey a Ewa Farna.

Album Strážce klidu Vol. 1 najdete na různých digitálních službách.

V pátek jsme vás lákali na její livestreamovanou release party (na záznam se podívejte níže) a ve vysílání jsme konečně zahráli z její nové desky Funkalicious. Řeč je o zpěvačce Heleně May, kterou jsme si představili v rámci pravidelné rubriky Groove Window.

Představili jsme také nové album pianisty, skladatele a moderátora Joolse Hollanda Pianola Piano & Friends, na kterém se představuje velká řada hostů zvučných jmen. Ostatně posuďte sami.

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio