Grundfunk proplul svým 800. dílem

12. září 2021

Již 800. díl Grundfunku tentokrát představil desky muzikantů rozdílných generací. Od multiinstrumentalisty Bernhofta přes v pravidelné rubrice Groove Window zařazenou kapelu The Neon Romeoz až po další sólový počin původní backing vokalistky Jamese Browna Marthy High.

MF Robots nás již 8. října seznámí se svou druhou studiovou deskou Break The Wall. Mezitím z ní posílají ještě jeden singl – skladbu Gold.

Martha High je našemu posluchači dobře známá, pokud chodí na koncerty Maceo Parkera, kterému dělá už spoustu let backing vokály. Tato výrazná dáma soulové muziky má ale také slušně rozjetou vlastní sólovou kariéru, a tak se můžete společně s námi potěšit z jejího nového alba nazvaného Got My Senses Back, které vyšlo zhruba před měsícem.

Bernhoft se pro svůj aktuální singl Opinionate z právě vyšlé desky Dancing on My Knees nechal naklonovat a takhle to dopadlo:

Dalším albem, na které přišla řada, je Soul Shower řeckého producenta, který si říká Mister T. Celou desku si můžete poslechnout a podpořit zde:

Pravidelná rubrika Groove Window se podruhé věnovala švédské kapele The Neon Romeoz. Z jejich nové letošní desky Exotic Places jsme zahráli skladby City Lights a také High Class Lover, ke které vám posíláme i videoklip.

A ve Švédsku jsme zůstali i s uskupením M-Rock & Wefunky Band, které plánuje na 1. října vydání nové desky Celebration. Z ní pochází také v pořadí druhý singl Method Funk.

Playlist dílu najdete tady.

autoři: DJ Maceo , Viktor Mašát | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio