Grundfunk rozdával první pozvánky na akce roku 2023

12. leden 2023

Velkým tématem byly naše pozvánky na první zajímavé akce roku 2023 a i když nás čekají až za několik měsíců, půjde v obou případech o premiéry na našem území.

Do Prahy nejprve v květnu přijede coverový projekt Scary Pocket, který s sebou přiveze našim posluchačům dobře známého talkboxera a klávesáka Swatkinse, zatímco v červenci se pro změnu Brno dočká premiéry aktuálně nejtalentovanějšího žijícího muzikanta z Minneapolis. Cory Wong se svými Wongnotes totiž míří díky festivalu Groove Brno do venkovních prostor tamní univerzity.

23. prosince vyšel další singl skupině Los Charly's Orchestra a jejich hostujícímu vokalistovi Andre Espeutovi - Music for The Soul, pt. 2. A jak již z názvu vyplývá, jde o pokračování jejich úspěšného singlu z roku 2011.

Ještě jednou jsme se po týdnu vrátili k nové desce Vulfpeck nazvané Schvitz a zároveň posíláme i videoklip ke skladbě Simple Step, kterou jsme hráli ve vysílání.

Zvali jsme vás na 20. července, kdy brněnské Mendlovo náměstí obsadí Cory Wong se svými The Wongnotes a vůbec poprvé zahraje díky pozvánce festivalu Groove Brno v Česku. Tak si nezapomeňte toto datum zapsat do kalendáře!

Pomocí aktuálního singlu k písni Gone Baby, Don't Be Long jsme upozornili na chystanou desku On and On od José Jamese, který ji chystá jako poctu hybatelce dění jeho generace - Erykah Badu se předělávek sedmi svých skladeb dočká již 20. ledna.

Pravidelná rubrika Groove Window dnes představila skladatele, zpěváka, kytaristu a klávesáka jménem Allen Stone, který debutoval deskou Last To Speak v roce 2009. Od té doby má na kontě další čtyři alba a vy můžete zhlédnout videoklip ke skladbě 5 minutes, která také zazněla ve vysílání.

S posledním týdnem loňského roku se objevil i soubor několika verzí loňského singlu Never Gonna Be Alone od Jacoba Colliera a jeho hostů Lizzy McAlpine a Johna Mayera, který schytal nepřekvapivě také nominace na letošní ceny Grammy.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio