Grundfunk se vrátil v čase do osmdesátek

25. listopad 2022

Francouzská disco scéna přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, ale později ani duo Daft Punk, by neexistovali bez Daniela Vangardeho, který v roce 1974 založil label Zagora Records. 

Ale nejen to, Vangarde se podílel jak na produkci, tak autorsky u mnoha tehdy vzniklých skladeb, z nichž některé skončili v archivech, aby světlo světa spatřili vůbec poprvé až v těchto dnech. Právě tak totiž vznikla kompilace Daniel Vangarde - The Vaults of Zagora Records Mastermind (1971-1984), kterou jsme vám tentokrát se smíchem na rtech představili.

Do roku 1980 zamířil se svou čtvrtou studiovou deskou i projekt SuperstereO, za kterým stojí majitel nahrávacího studia sídlícího na Tenerife, jednom z Kanárských ostrovů, jemuž na album přispěla celá řada umělců, kteří na tomto souostroví působí. A právě 1980 je i její název.

Shelby J. nejenom že vydala před pár týdny nový single Bout 2 B Smellin' Like Thanksgiving, který jsme si jako předzvěst severoamerického svátku Díkuvzdání zahráli ve vysílání, ale na svůj YouTube profil umístila i svou dosavadní hudbu, včetně už těžko dohledatelného EP blackgypsy, Vol. 1, které vám doporučujeme si poslechnout, pokud jej neznáte!

Éterem prolétla i skladba Time To Move, kterou 28. října vydal Mr Confuse za pomoci hostující zpěvačky jménem Alicia Cibola.

A dalším výletem do osmdesátek je pak deska Thriller 40, která připomíná blížící se výročí 40 let od vydání nejprodávanějšího alba všech dob. Na výročním vydání najdete i jeden disk plný demoverzí v různém stádiu rozpracování, tedy ať už písní, které nakonec ve své finální podobě nikdy nevznikly, nebo je později Michael Jackson použil na B-strany singů z pozdější doby. 

Pravidelná rubrika Groove Window představila zpěvačku Hil St Soul, která vydala svou pátou studiovou desku Back In Love po dlouhých 14 letech od svého alba předchozího. Zmíněné nové album si pak můžete poslechnout zde.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio