Grundfunk servíroval groovy z Dánska, Velké Británie i Ameriky

1. prosinec 2022

Zatímco interprety z posledních dvou v nadpisu jmenovaných zemí v našich playlistech najdete spousty, tak u těch z Dánska tomu tak není. V aktuálním díle se nám nicméně sešly hned tři a shodou okolností jde o zpěvačky. 

Susanne Ørum jsme v Grundfunku přivítali poprvé, seznámili nás s ní Cool Million, kteří si ji pozvali na svůj aktuální single Maybe You´re the One.

Lindu Andrew známe už pár měsíců díky jejímu nejnovějšímu projektu kapele The LAB Inc., která se před pár vytasila již se třetím singlem Ultrasonic. A konečně Claudii Campagnol naši posluchači znají už od začátku letošního roku, kdy jsme ji objevili díky letošnímu dílu kompilace Luxury Soul - té před pár týdny vyšla druhá studiová deska Right Now.

To Američané Tortured Soul z východního pobřeží mají po dlouhých sedmi letech novou desku Take The Day Off a věnovat jí svůj poslech můžete třeba zde.

Husí kůži slibuje při poslechu své nové desky americký multiinstrumentalista, vokalista a producent Mocky. Goosebumps Per Minute Vol. 1 můžete poslechnout a podpořit tu:

Již patnáctá deska v katalogu hnutí Jazz Is Dead představuje novou tvorbu ve spolupráci s vibrafonistou přeučeným na pianistu - Garrettem Sarachem, který se k jazzu vrací po mnoha desetiletích. K poslechu vás dovede následující odkaz.

A Velká Británie? Tu zastupovali jednak producenti Flevans s instrumentální novinkou A Short Distance to Fall a Adam Gibbons, který se po dvou letech vrací zpět k svému alter egu Lack Of Afro singlem Wide Open, předznamenávajícím další tvorbu očekávatelnou v nadcházejícím roce. A pak také zpěvačka MF Robots Dawn Joseph, která se poprvé naplno představuje publiku svým sólovým EP Up Front. A v neposlední řadě i do pravidelné rubriky Groove Window zařazený projekt primárně baskytaristy, ale obecně multiinstrumentalisty a zpěváka Paula Lancastera alias PunkPappy, který představil před dvěma lety pod značkou F.R.Q.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.