Grundfunk zpracoval předvelikonoční nadílku

13. duben 2022

Protože na Velký pátek by si toho asi málokdo všiml, tak muzikanti přišli s několika novými deskami o týden dříve. Ve vysílání jsme představili novinky v podání kanadské zpěvačky Taniky Charles nebo americké zpěvačky a pianistky britského původu Michelle Willis. 

Došlo i na ukázky z nových alb americké kapely Pigeons Playing Ping Pong, australské party Hiatus Kaiyote nebo německého producenta a multiinstrumentalisty Yorka, kterého představila pravidelná rubrika Groove Window. 

A jako bonus jsme se u instrumentální funkové úderky The Fearless Flyers podívali nejen na nejnovější EP s pořadovým číslem III, ale i na pár let starý záznam koncertu z newyorské Madison Square Garden, který vydali loni v polovině roku. Pojďme na to!

13. května se dočkají fanoušci Tank and the Bangas nové desky Red Balloon, které předchází další ze singlů, a to skladba Why Try.

Třetí deska Papillon de Nuit: The Night Butterfly kanadské zpěvačky a skladatelky Taniky Charles je konečně venku a vy si ji můžete nejenom poslechnout, ale i její autorku podpořit, pokud vás svou tvorbou zaujme. 

V polovině března tohoto roku se dostalo i na ty z fanoušků, kteří si nepořídili vinyl, a právě pro ně v digitální podobě vyšlo EP The Fearless Flyers III – třetí studiové EP této odnože kapely Vulfpeck.

Od The Fearless Flyers jsme ve vysílání pustili také pět skladeb z jejich živáku z Madison Square Garden, který vznikl již před lety, ale až loni jej pánové vydali i pro fanoušky. Tady se na něj můžete podívat.

V pravidelné rubrice Groove Window nedávno představení Pigeons Playing Ping Pong mají venku novou desku Perspective, kterou vám servírují na svém Bandcamp profilu. K poslechu i případné podpoře.

6. května se konečně dozvíme, kdo je to Brian Jackson – vyjde totiž album This Is Brian Jackson a dalším dvojsinglem, který tuto desku předznamenává, se objevily skladby Path to Macondo / Those Kind of Blues, jimiž Brian provází svým vlastním slovem.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.