Hořčice s cibulí podle receptu od Ghost-Note vám rozhodně zachutná

25. duben 2024

Do směsi s kořením byli přimícháni i Jamiroquai, James Brown, Jazzanova, Maurice White, Prince, zremixovaná Missy Elliot, chorvatští ManGroove a spousta dalších. Grundfunk přeje dobrou chuť!

Letos je to 30 let od vydání druhého studiového alba The Return Of The Space Cowboy kapely Jamiroquai. Toto výročí nenechalo vydavatele klidným, a tak se asi sem tam dočkáme nějakého toho připomenutí, jako je tomu v případě nových remixů skladby Space Cowboy.

Od roku 2014 vedou bubeník a kapelník Robert Sput Searight a perkusista Nate Werth neuvěřitelný kolektiv hudebníků, kteří spojili groove, funk, hiphop a jazz ve skupinu Ghost-Note, která si brzy získala celosvětové publikum. Na albu Mustard n'Onions kapela posouvá funk na novou úroveň, o čemž vás přesvědčí živě 12.října na koncertě v pražském Paláci Akropolis.

V roce 1976 vyšla debutová eponymní deska projektu Luther - skupiny Luthera Vandrosse a letos se dočkala poprvé oficiálního vydání v digitální podobě. Tady si ji tedy díky tomu můžete poslechnout.

Nikka Costa se připomíná třetím singlem It's Just Love z chystané desky Dirty Disco, která má vyjít již 7.června.

Na počest stých narozenin Henryho Manciniho se chystá vydání nového alba The Henry Mancini 100th Sessions - Henry Has Company! Deska vyjde 21. června a objeví se na ní umělci jako Michael Bublé, Lizzo, Stevie Wonder a mnoho dalších. Úvodní single Peter Gunn hudebně obohatily Herbie Hancock, Quincy Jones, Arturo Sandoval nebo John Williams.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.