Island nejsou jen lidi ve svetrech, majáky a Björk

31. březen 2021

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly malířku Antonii. Ta jim přišla vykládat o své nelehké invazi na Island.

Antonii coby emotivní bytosti přišlo jako dobrý nápad uklidit se po rozchodu na Island, kde ji čekala mnohá dobrodružství. Pracovala v hotelu a dojídala zbytky a na živobytí si vydělávala i v restauraci zaměřené na výrobu jehněčích delikates. V bytě se spolubydlícími neměli pračku, takže musela improvizovat – sprchovala se i s oblečením. Nevlastnění pračky pak s kamarádkami vyřešila tak, že se vloupaly do zahrady s pračkou – prostě čistota půl zdraví.

Po ostrově jezdila na kole na hipsterské párty, našla si tam přátele a pokoušela se i o partnerské vztahy. Jednou se také na bicyklu vymlátila a nenapadlo ji nic jiného než tuto neblahou novinu nad ránem sdělit chudákovi mamince. Měla pronajatý byt od majitele, který ji ale chtěl pozvat „na skleničku“, takže vzala nohy na ramena. A takových historek Tonička chrlila dost a dost…

Nebyly by to Buchty, kdyby však nezabrousily i do úplně jiných vod – řešila se samozřejmě konzumace moči a to, jestli má bydlení s muži nějaké výhody.

Pusťte si do duše a uší aktuální díl Buchet a možná zjistíte, že všude, i na Islandu, je chleba o dvou kůrkách.

Spustit audio