Pravidelně připravuje příspěvky pro pořady O Roma vakeren – Romové hovoří, Mezi nebem a zemí, Šalom alejchem a Mezi námi.
V Českém rozhlase začala pracovat v červnu 2000 jako webeditorka stránek ruské a německé redakce Radia Praha, vysílání Českého rozhlasu do zahraničí. Zároveň převzala práci na stránkách Romové v České republice a navázala spolupráci s romskou redakcí. V roce 2005 přestoupila do Českého rozhlasu Online (nyní Nová média), kde založila web Náboženství a nadále pokračovala v práci na romských stránkách. Od roku 2010 pracovala v Českém rozhlase 6. Po reorganizaci přešla v roce 2013 do Tvůrčí skupiny náboženských pořadů v Centru výroby, která byla o rok později převedena do Tvůrčí skupiny publicistiky. Od léta 2017 pracuje pro ČRo jako externistka.
Narodila se v roce 1972 v Praze a už během studia sociální práce na pražské Filosofické fakultě Univerzity Karlovy začala spolupracovat s časopisem Sociální politika, odborným měsíčníkem Ministerstva práce a sociálních věcí, kam po studiích v roce 1998 nastoupila na celý úvazek. Sociální tematice se věnuje i při své dosavadní práci pro Český rozhlas.
V roce 2009 jí Muzeum romské kultury v Brně udělilo svou historicky první cenu za vytrvalou podporu muzea a pomoc při budování jeho sbírkových fondů, za stálou propagaci romské kultury vůbec. Je spoluautorkou knihy Amendar. Pohled do světa romských osobností, která získala Cenu Gloria Musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2018.
Kontakt: jana.sustova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Česko-německou novinářskou cenu získala Adéla Petrová za šestidílný seriál o Letech u Písku
Česko-německou novinářskou cenu v kategorii Audio v češtině získala Adéla Petrová za šestidílný seriál o Letech u Písku, který připravila pro pořad O Roma vakeren.
-
Dopady předsudečného násilí na sociálních sítích jsou dalekosáhlé, říká Klára Kalibová z In Iustitia
Ochrana skupin ohrožených předsudečným násilím patří k naší právní tradici od roku 1923. V dnešní době se k dějištím předsudečného násilí přidaly i sociální sítě.
-
Kniha Jana Hauera Moji lidi obsahuje na 130 fotografií a řadu historických dokumentů
Moji lidi – tak nazval knihu o své sintské rodině Jan Hauer, který velkou část života věnoval dokumentaci osudů příbuzných a sběru fotografií.
-
Přístupy českých a zahraničních učitelů k citlivým tématům ve výuce se podle studie příliš neliší
Etnicita, menšiny nebo válka – i to patří z pohledu učitelů k citlivým tématům ve školách, především v občanské nauce a základech společenských věd.
-
Elena Gorolová svůj život zasvětila boji za práva nedobrovolně sterilizovaných žen
Po porodu druhého dítěte byla bez vlastního vědomí sterilizována. Od té doby Elena Gorolová bojuje za odškodnění nedobrovolně sterilizovaných romských žen v Československu.
-
Ženy, které byly obětí nucené sterilizace, mohou žádat o odškodnění už jen do konce roku
Jen do konce roku 2024 mohou ženy žádat o odškodnění za to, že je zdravotníci při porodu nebo potratu bez jejich souhlasu sterilizovali a znemožnili jim tak mít další děti.
-
První romský historik v Československu Bartoloměj Daniel se narodil 17. října 1924
Bartoloměj Daniel je významnou romskou osobností, která za svou celoživotní práci získala v roce 2021 Cenu Muzea romské kultury.
-
Jan Hauer v knize Moji lidi zmapoval příběh své sintské rodiny až do 18. století
Celoživotním koníčkem Jana Hauera bylo pátrání po předcích. V nakladatelství Kher právě vyšla jeho kniha Moji lidi, která představuje příběh jeho sintské rodiny.
-
Noc literatury přinesla vzpomínky Olgy Fečové, v Kheru teď vyšel Černý motýl o finských Romech
Jak se v poválečné Praze právalo prádlo ve Vltavě a jak se rozsvěcovaly plynové lampy zavzpomínala za Noci literatury Olga Fečová úryvkem z knihy Den byl pro mě krátkej.
-
Osudy a dílo významného indologa Vincence Lesného mapuje nový dokumentární film
Poselství lásky a učení Vincence Lesného a Otokara Březiny – tak se jmenuje nový celovečerní dokumentární film o dvou významných rodácích z Vysočiny.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »