Jiří Bošek a Tereza Šírová: Afrika na kole

18. prosinec 2011

Čtveřici zemí Uganda, Rwanda, Burundi a Tanzanie si vybrala dvojice (cyklo)cestovatelů Jirka Bošek a Tereza Šírová.

Ostatně díky Casablance je znáte už z předcházejících expedic.

Afrika na kole je jiná než Afrika autobusy nebo autem, tvrdí hosté cestovatelského a outdoorového magazínu Radia Wave. Stále jste v kontaktu s místními, kteří žijí podél cest, pro které je běloch magnetem a jejichž děti s vámi dokážou běžet třeba i několik kilometrů a bouchat vám při tom do cyklistických brašen, aby zjistili, co to má být. Kromě samotné cyklistiky jsme se v cestovatelském a outdoorovém magazínu bavili o následcích války (v Burundi i Rwandě), o přírodě a hroších, ale i o dobrém spánku v Africe (k ničemu takovému prý v případě Terezy a Jirky nedošlo).

Podívejte se na fotky a oslechněte si záznam rozhovoru, s ugandskou hudbou ho najdete v Jukeboxu Radia Wave. (Pouze k online poslechu, ne ke stažení.)

Facebook pořadu Casablanca

Mapa cesty:


View Larger Map

Weby obou hostů:
bosa.cz
cestyterez.com

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.