Kapverdy. Na kole.

16. listopad 2009

Slávka Chrpová a Renáta Lorišová přišly do nedělního cestovatelského a outdoorového magazínu Radia Wave Casablanca vyprávět o své neobvyklé cyklistické cestě po Kapverdských ostrovech. Řeč tedy byla o obtížích s leteckou přepravou kola, strmých stoupáních, kapverdském naturelu, ale i mořské nemoci na trajektu.

Slávka Chrpová završuje svůj ostrovní trojboj ženské cykloturistiky, který jsme sledovali podrobně - podívejte se na madagaskarský díl z r. 2008 a kubánský díl z r. 2007. Renáta Lorišová zase projela se svým partnerem Martinem Stillerem Austrálii od západu na východ.

Jak je to s "povinnou" erekcí při kapverdském tanci funana? :-D Kde jsou na ostrovech nejvýživnější serpentiny? Jaký ostrov je nejevropštější a který naopak nejafričtější? Jak chutná místní pálenka grogue? Čeho se nadějete, když na kole projíždíte odlehlejšími kapverdskými vesničkami?

Kapverdské ostrovy jsme v Casablance popisovali i s Martinem Kaminským, posluchačem Radia Wave a cestovatelem, který strávil na Kapverdských ostrovech 3,5 roku. S ním jsme probrali jsme možnosti cestování, potápění a trekování na ostrovech, které Martin navštívil. Poslechněte si záznam zde.

00143115.gif
autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.