Kewu na Stalinu, Ancestral Vision ve studiu a přípravy na Lunchmeat festival

2. říjen 2022

Na úvod epizody zazněl krátký report ze setu Kewua na Stalinu, který proběhl 27.9. ve studených večerních hodinách. Kewu kvůli nízkým teplotám vytáhl hudební selekci v rozmezí 140 - 160 BPM, aby se zúčastnění mohli aspoň trošku tancem zahřát. STEADYmu to bohužel ani tak nepomohlo, proto zvolil alternativní způsob zahřátí a na vysílání mu pak nebylo úplně nejlépe. Z toho důvodu byl celý speciál spíše v režii Kewua.

Do Flámu po dlouhé době zavítal host a tím nebyl nikdo jiný než Jan Macháček aka Ancestral Vision. Ancestral Visiona jste už mohli slyšet ve vysílání za dob prominentního covidu. V této epizodě se dvojice moderátorů však pouští do žhavého témata letošního podzimu  Lunchmeat festival, kde bude mít Ancestral Vision svůj první oficiální debut. Na letošním ročníku mimo jiné vystoupí i Squarepusher, Karenn, Mumdance nebo stálice Flámu DJ GÄP.

Ancestral Vision je talentovaným producentem, DJem a hlavičkou českého hybrid-experimentálního labelu Unizone. Tento pátek zahraje od 21:00 svůj debutový audiovizuální set v kolaboraci s Šimonem Levitnerem aka realitycongress a Prokopem Lukášem aka ah5io6i54k, který se postará o vizuály na Lunchmeat festivalu v pražském Veletržním paláci.

Jak a v čem probíhala příprava na audiovizuální set? Jaký je jeho momentální životní styl? A dal si Ancestral Vision během setu někdy šlofíka? To a mnoho více se dozvíte v nejnovějším Flámu.

autoři: Kewu , STEADY
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.