Kreslit a psát umí každý. Jde o to jak

17. listopad 2021

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly ilustrátorku, copywriterku a odbornici na tělesné modifikace Marii König Dudziakovou. S tou si povídaly mimo jiné o tom, jaký je rozdíl mezi kresbou a komiksem a co se dá podnikat s čipem v zadnici.

Marie aka Mascha před nedávnem vydala svou druhou komiksovou knihu Návrat z pískoviště, která je inspirovaná jejím životem během mateřské, vůbec ne dovolené. Proto se jí Buchty ptaly na to, proč nekreslí třeba o Supermanech, ale tématech jí blízkých a zda je podvod, když kreslíř črtá podle fotografií. Spoiler alert: podfuk to není.

Ivanu pak zajímalo, jaká je náplň práce copywritera alias psavce alias kopíka. Mascha říkala, že hodně lidí si myslí, že copywriter je obsluha kopírky. Zuzana si vzpomněla, že ji zaujal web copywriterky jezdící na koni, která si říká Copytnice. A pak už se konečně ke slovu dostala Mascha s náplní povolání kreativce.

Závěrem přišla řeč i na Maschinu práci pro studio zabývající se tetováním a dalšími tělesnými modifikacemi. Zuzanu zajímalo, jaké jsou nejčastější zakázky, se kterými klienti na takové místo chodí. Nejčastější jsou tetování, piercing a skarifikace. Buchty ale nejvíc zaujaly čipy velikosti zrnka rýže, které si můžete nechat implantovat třeba do ruky a pak jimi i platit. Zuzana se ovšem rozhodla, že by jí čip víc vyhovoval v hýždích.

Chcete zjistit, že můžete malovat i bez odborného vzdělání? Pusťte si do uší a hlavně duše Buchty a třeba přijdete na to, že i ve vás se skrývá tak trochu Botticelli.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.