Kůže je naše nejdražší oblečení. Dermatolog nespravuje jenom pupínky, ale i duši

25. srpen 2021

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly dermatologa Jana Kučeru a vyptávaly se ho na to, jak být věčně mlád a zbavit se akné a klíšťat – mimo jiné.

Zuzanu samozřejmě zajímalo, jaký je běžný den běžného dermatologa. Dozvěděla se, že u nás se v nemocnicích začíná pracovat proklatě brzy a že většina pacientů je příjemných, ale přesto vám jeden zuřivec může zkazit celý den. Takový dermatolog jako Jan se pak potřebuje uklidnit u hovoru s přáteli, který se netočí jen kolem vyrážek.

Ivana samozřejmě chtěla vědět hlavně o estetické části Janovy specializace, protože se chystá být bez vrásek do sta let. Jen nerada se dozvěděla, že nejvíce záleží na genetických předpokladech a až druhotně na vhodné péči.

Zuzana se pak vyptávala na to, jak si sledovat znaménka, aby nedošlo k nejhoršímu, a Ivana zase svedla řeč na botox a kyselinu hyaluronovou. 

Řeč se pak ještě stočila k nadměrné inteligenci – Jan, který má IQ 164, ale tvrdí, že by neměla být základem identity a že není tak důležitá, jak se tvrdí v hollywoodských filmech o géniích.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste na sebe patlali masku ze žloutků v domnění, že vám to vypne vrásky? Pusťte si do duše a uší Buchty a přijdete na to, že kožní medicína není o nic míň cool než třeba chirurgie.

Spustit audio