Květnové hody v Grundfunku

8. květen 2022

Letošní květen bude bohatý na nové desky a projevuje se to už na jeho začátku, kdy jsme vám mohli představit singlové novinky od různých umělců.

Zatímco na albu White, posledním z trilogie pianových preludií věnující se tématu naděje, exceluje na tento nástroj Brian Culbertson, Cory Wong dráždí své kytary v žánrově rozkročené desce Power Station. Britští dechaři z Renegade Brass Band pro změnu uvěznili svou energii nejenom do nového EP Bottle The Fire, ale i do lahvičky omáčky z manga a papriček Habanero a došlo i na stále vitální dámu Melbu Moore, která i v šesté dekádě své kariéry vydává stále nové desky, kdy tou poslední je týden staré album Imagine.

Zpěvačka a hráčka na příčnou flétnu Lizzo chystá na 15. červenec vydání své nové desky Special. Už z ní představila dva singly, z nichž jedním je skladba mající i vizuál – About Damn Time si tak můžete zkouknout tu:

Cory Wong má po úspěšném evropském turné venku nové album Power Station, které si můžete poslechnout komplet tady:

Renegade Brass Band vydali nové EP Bottle This Fire. A jak jeho název napovídá, svou energii vtělili nejenom do pěti nových skladeb, ale i do lahvičky s omáčkou z manga a papriček Habanero, kterou si můžete také pořídit. 

Naději je věnováno poslední z trilogie alb pianisty a trombonisty Briana Culbertsona.  Tentokrát jej reprezentuje barva bílá, jmenuje se tedy "white" a poslechnout si všech 11 skladeb z něj můžete třeba tady:

Pravidelná rubrika Groove Window představila projekt klávesáka The New Mastersounds Joe Tattona. Joe Tatton Trio totiž před týdnem debutovalo s deskou Big Fish, kterou můžete pořídit tady:

Závěr vysílání patřil skladbě, o které jsme vám psali již v pátek v rámci Bandcamp Friday. Skladbu Pusher Man od Curtise Mayfielda takto originálně vystřihl Ashley Slater, a v našem vysílání proto tento neotřelý cover nesměl chybět!

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio