Ne každý Vietnamec umí vařit Bun bo Nam Bo

18. květen 2022

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Melanii, rodačku z Ostravy, advokátku a ženu vietnamsko-českého původu.

Moderátorky se nejprve zajímaly o předmět Melaniina zájmu v pracovní oblasti –⁠ bere ji finanční právo, o kterém ale Zuzana ani Ivana nic neví, takže svedly řeč jinam. Ivanu zajímala Ostrava a její specifika. Melanie její obyvatele popsala jako podobné Ivance –⁠ přímé, až netaktní. Ivanka si pak postěžovala, že ji Zuzana hubuje, že je hlučná. Melanie, která chodí s Ivčou do gymu, potvrdila, že Ivančin hlas je hlučnější než padající činky.

Brno, kde Melanie studovala práva, shrnula jako místo, kde se jezdí rychle v pomalých autech, a Prahu jako město, kde je hodně kaváren. Zasnila se však při hovoru o Vancouveru, kde svého času dělala servírku. Z nějakých důvodů se ale nakonec rozhodla vrátit zpět do Pražuldy, kde spokojeně chodí na crossfit.

Podpořte Buchty v anketě Podcast roku! Hlasujte pro ně do 5. června v kategorii Veřejnoprávní podcast na webu podcastroku.cz.

@croradiowave Posloucháte Buchty? Hlasujte pro ně v anketě Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast! Děkujeme ❤️ #buchty #podcastroku #ivana #zuzana #merch #hlava #rumba #wave #wavecz #czech #foryou #fyp #protebe ♬ Rumba - AllMusicGallery

Pak už konečně přišly na přetřes Melaniiny vietnamské kořeny táta výuce vietnamštiny směrem k dcerce moc nedal a kulturní vzdělání jí radši doplnil filmy s Jackiem Chanem. Bezprostřední kontakt s Vietnamem pak zažila Melča přímo v zemi, kde ji její příbuzné vyzývaly, ať s nimi sedí u odděleného stolku a nosí jídlo mužské části rodiny. Pak se ještě probraly rozdíly mezi českou a vietnamskou výchovou a mohlo se jít domů.

Chcete si poopravit přesvědčení, že každá Vietnamka umí vařit Mien Tron jako pán? Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba přijdete na to, že žádný národ není plný kuchtíků.

Spustit audio