Nový Zéland, Otago, Dunedin

7. září 2009

O studiu na Novém Zélandu a cestování po jižním ostrově s mnoha přírodními krásami a sceneriemi v cestovatelské a outdoorové Casablance vyprávěl Petr Janeček, který vyjel na Zéland za studiem, ale věnoval se hodně i cestování.

Probrali jsme například národní park u nejvyšší zélandské hory Mt. Cook a režim v národních parcích vůbec. Dále přišla na přetřes i spektakulární jezera Te Anau a Wanaka, poloostrov Otago, Kaikouru s plaváním s delfíny a možnostmi výletů za velrybami, pozorování tučňáků ad. témata. Také o obvyklém zélandském dělení treků a výletů na "Tramps, Short Walks a Scenic Walks".

K tomu všemu příjemný indie pop s novozélanským základem. Pořad i s hudbou si můžete online poslechnou na www.wave.cz/jukebox.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.