O pořadu Podhoubí

Podhoubí je magazín o přírodě, životním prostředí a všech cestách k šetrnému životu. Přinášíme v něm rozhovory s odborníky, ochranáři, zemědělci i dalšími aktivními lidmi, jimž životní prostředí není lhostejné. Vysvětlujeme environmentální témata, která v současnosti výrazně pronikají do společenské diskuze.

Změna klimatu, znečištění životního prostředí, vymírání druhů. To jsou jen některé z problémů současného světa, jejichž dopady stále častěji pociťujeme na vlastní kůži. Ve vzrušených debatách však často chybí názory renomovaných odborníků, ochranářů, aktivistů, ale i pohledy pěstitelů, zemědělců, včelařů a dalších profesí. Proto je tu Podhoubí. Odpovědi hledáme na polích, v lesích i laboratořích. Životní prostředí pro nás není téma na okraji mediální scény, ale živá součást našich životů.

Čas vysílání: každé úterý od 17 hodin

Všechny díly pořadu najdete zde nebo odebírejte podcast na wave.cz/podcasty.

Historie pořadu: Podhoubí vysíláme od května 2020.

Pořad připravují

Další pořady

 • Bludičky

  Bludičky jsou podcastová série Radia Wave o cestování po krajině za neznámými příběhy, v pohorkách a s batohem na zádech.

 • Tip

  Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu?

 • DokuVlna

  Radio Wave ve vysílání poprvé představuje formát autorských rozhlasových dokumentů. Čeští tvůrci se v cyklu DokuVlna věnují situacím a problémům blízkým mladému publiku.

 • Balanc

  Balanc je magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů.