O pořadu Podhoubí

Podhoubí je magazín o přírodě, životním prostředí a všech cestách k šetrnému životu. Přinášíme v něm rozhovory s odborníky, ochranáři, zemědělci i dalšími aktivními lidmi, jimž životní prostředí není lhostejné. Vysvětlujeme environmentální témata, která v současnosti výrazně pronikají do společenské diskuze.

Změna klimatu, znečištění životního prostředí, vymírání druhů. To jsou jen některé z problémů současného světa, jejichž dopady stále častěji pociťujeme na vlastní kůži. Ve vzrušených debatách však často chybí názory renomovaných odborníků, ochranářů, aktivistů, ale i pohledy pěstitelů, zemědělců, včelařů a dalších profesí. Proto je tu Podhoubí. Odpovědi hledáme na polích, v lesích i laboratořích. Životní prostředí pro nás není téma na okraji mediální scény, ale živá součást našich životů.

Čas vysílání: každé úterý od 17 hodin

Všechny díly pořadu najdete zde nebo odebírejte podcast na wave.cz/podcasty.

Historie pořadu: Podhoubí vysíláme od května 2020.

Pořad připravují

Další pořady

 • Reakce

  Reakce je podcastový seriál o přátelství a síle sdílení. Lera s Maxem rozplétají případ zneužívání a toxického chování na vysoké škole. Podaří se jim změnit systém?

 • Hrana

  Hrana je dokumentární podcastová série Lukáše Houdka o mužské body imagi. Zprostředkuje příběhy lidí, kteří kvůli touze po vysněné postavě vedou souboj s vlastním tělem.

 • Rituál

  Čas letošního rituálu se blíží a všichni začínají mít strach. Jedno je jisté. Někdo musí být potrestaný... Radio Wave uvádí podcastový thriller o vině, bolesti a svědomí.

 • Buchty

  Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Těšte se na hodinu se dvěma moderátorkami, které...