O pořadu Pracanti

Pracanti jsou podcastová série Evy Svobodové o první pracovní zkušenosti mladé generace. Jak si mladí lidé práci vybírají? A co při ní prožívají? Série přináší nejen příběhy lidí, ale také pohledy odborníků.

Podcastová série Pracanti zachycuje, co práce pro mladou generaci znamená, jak se na ni připravují nebo jak se mladým lidem daří skloubit pracovní a osobní čas. Každý díl se zaměří na jeden fenomén.

Série zachycuje pracovní realitu sektoru péče i to, s čím se potýkají lidé v kreativních profesích. Ptá se, co je gig economy, jaká je budoucnost řemesel v Česku, proč vysněná povolání nejsou vždycky výhrou nebo proč se mladí lidé rozhodnou hned po škole podnikat. Pracanti sledují osobní příběhy i společenské proměny světa práce.

Podcastovou sérii Pracanti Evy Svobodové poslouchejte na Radiu Wave od 25. května 2022. Nový díl najdete každou středu na webu wave.cz/pracanti, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Pořad připravují

Další pořady

 • Sádlo

  Sádlo je autorská podcastová série Ridiny Ahmedové o společenském tlaku na ženský vzhled a o tom, jak pestré a spletité jsou cesty k přijetí vlastního těla. 

 • Čelisti

  60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálního filmového dění.

 • Záložka

  Záložka je podcast o knihách, literatuře, čtenářích i čtenářství.

 • Šeptem

  Šeptem je intimní podcast o vztazích, lásce a sexu, který se nestydí. Je pro všechny, které baví poslouchat soukromé příběhy, zpovědi i otevřené rozhovory.