Robert Vlach: Budoucnost patří podnikání na volné noze

4. listopad 2013

Poradenství pro nezávislé profesionály – freelancery - je v České republice zatím v plenkách. Jedním z průkopníků je rodák z Ostravy Robert Vlach, který před osmi lety založil portál pro podnikatele Na volné noze. Úspěšně buduje podnikatelské strategie a snaží se směřovat společnosti a živnostníky správným směrem. Je zastáncem co největší nezávislosti jednotlivce na státním systému.

Od koho se naučil radit druhým, jak nejlépe podnikat? Který obor je do budoucna nejperspektivnější a který naopak nejohroženější? Jaký je vůbec základní rozdíl mezi freelancerem a živnostníkem a proč Robert Vlach doporučuje jednotlivcům nevystupovat pod názvem firmy ale pod svým vlastním jménem? To vše se dozvíte v pořadu Za vodu.

Robert Vlach je podnikatelský poradce. V roce 2005 založil v Česku ojedinělý podnikatelský portál Na volné noze, který má za cíl podporovat nezávislé profesionály - freelancery. Před dvěma lety se stal s tímto projektem živnostníkem roku za Moravskoslezský kraj. Ve stejném roce se přihlásil do European Business Awards a postoupil do celoevropského finále. Mimo jiné v roce 2010 založil klub české a anglické rétoriky Toastmasters Ostrava.

autoři: Robert Candra , Martin Melichar
Spustit audio