Roboti obsadili Grundfunk

10. říjen 2021

MF Robots se konečně dočkali vydání svého druhého studiového alba Break The Wall, které vám s radostí představujeme. K tomu přidáváme i pozvánky na koncerty Candy Dulfer a Omara. Groove ON!

Vysílání jsme odstartovali z oběžné dráhy, kam nás vystřelila dvojice Matt Johnson & Derrick Mckenzie, kterým nedávno vyšel singl Interstellar Love doplněný o vokály manželky prvního ze zmíněných, na nahrávce účinkující pod přezdívkou Roki.

V playlistu se dostalo i na nedávnou novinku projektu Pausepushers – skladbu Gimme Some More, kterou svou kytarou obohatil Jean-Paul Maunick aka Bluey.

MF Robots se konečně dočkali vydání druhé studiové nahrávky! Album Break The Wall má kromě úctyhodné délky a počtu skladeb také dva velké hosty, kterými jsou baskytaristka Gail Ann Dorsey a kytarista Cory Wong. Poslechnout a podpořit tuto britskou dvojici muzikantů můžete poslechem alba třeba tady:

Zveme na koncerty a máme radost, že jich letos na podzim nebude málo. Candy Dulfer jsme již v Praze viděli mnohokrát, ale v Přerově jste na ni možná ještě nenarazili, tak si to nenechte ve čtvrtek 14. října ujít. V rámci prologu 38. ročníku Československého jazzového festivalu vystoupí ten den ještě Laco Deczi a jeho kapela Celula New York. Ale dojde i na Prahu  o den později, v pátek 15. října, vystoupí v Lucerna Music Baru.

Druhá pozvánka míří do Brna. A tady zpozorněte! Do Metro Music Baru totiž v sobotu 16. října přijede Omar Lye-Fook. Ano, ten Omar, se kterým hudebně spolupracovali například Stevie Wonder, Leon Ware, Erykah Badu, Common, Carleen Anderson, D’Angelo a spousta dalších. Do Brna ho přiváží festival Groove Brno, který bude jeho vystoupením pro letošek zahájen.

Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila kubánského zpěváka, skladatele a producenta, který si říká Cimafunk, a to prostřednictvím dvou ukázek z jeho druhé studiové desky El Alimento. Za tip na poslech děkujeme dalšímu producentovi tohoto alba, kterým je Jack Splash. El Alimento poslouchejte třeba tady:

Playlist dílu najdete tady.

autoři: DJ Maceo , Viktor Mašát | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio