Rozmanitosti groovu v Grundfunku

10. srpen 2022

Je libo velké orchestrální album plné filmové muziky, nebo se spíš cítíte na malé, čtyřtrackové album, které je doplněno bootlegovým záznamem koncertních provedení? A co o prázdninách zabavit děti a přitom je i něco naučit? Všechno máme! 

Došlo také na singly od již několik měsíců pohřbených Turkuaz, workoholiků The Allergies, potěšení se věnující zpěvačce Princess Freesie a také frontwoman holandských Kraak & Smaak Berenice van Leer, která se poprvé ve své kariéře vrhla na solovou dráhu. Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila kapelu Bastards Of Soul, která je aktivní teprve pár let, ale těsně po nahrání svého druhého studiového alba, po krátké hospitalizaci zemřel její frontman Chedwick Murray.  

K desce This Is Brian Jackson jsme se vrátili s dnešním otvírákem, kterým je remix skladby Little Orphan Boy od dvou časem prověřených jmen Louie Vega a Josh Milan, kteří tvoří dvojici Two Soul Fusion. Všechny podoby jejich remixů této písně pak můžete slyšet i podpořit tu:

Díky hostu Swatkinsovi na skladbě My Kind of Jam, jsme si vůbec poprvé v Grundfunku hráli něco z produkce Damona Castilla. A určitě to nebylo naposledy. 

Avery*Sunshine má venku nové album, které se skládá ze čtyř studiových skladeb a sedmi koncertních, což vám napovídá i název samotného alba, které se jmenuje Four Songs & a Bootleg. Poslechnout si jej můžete třeba tady:

 

Princess Freesia chystá na konec léta vydání alba Return To Pleasure a v pátek naznačila, kam se toto album bude ubírat díky první ukázce z něj singlu Forbidden Fruit, ke kterému vznikl i tento klip níže.

Pravidelná rubrika Groove Window dnes představila kapelu z Dallasu Bastards Of Soul, která má na kontě dvě studiová alba Spinnin' (2020) a Corners (2022) - a které loni po krátké hospitalizaci zemřel její frontman Chadwick Murray. Obě vydaná alba si můžete poslechnout zde: 

Playlist dílu najdete tady.

 

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.