O pořadu Silent Night

Silent Night jsou exkluzivní záznamy ze stejnojmenné série spacích koncertů, ale také živé rozhovory s domácími i zahraničními ambientními producenty, terénní nahrávky z celého světa a profily labelů zaměřených na offbeatovou a abstraktní tvorbu.

Od žijících legend žánru Steva Roache, Roberta Riche či Thomase Könera až po současný ambientní boom u kazetových vydavatelství z celého světa a obskurních Bandcamp labelů.

Silent Night je tříhodinový prostor pro meditaci, relaxaci i ztracení se v hudebním bezčasí, kde ticho je stejně důležité jako hluk. Prostor pro ambient, drone, new age, field recordings, zvolna se proměňující sonické koláže a další spřízněné žánry a styly. 180 minut hudebního minimalismu, kde má své místo minutová polní nahrávka i hodinové album vydané jako jedna skladba.

Silent Night je zkrátka soundtrack pro vaše sny, který si můžete dopřávat každý týden ze soboty na neděli mezi půlnocí a třetí hodinou ranní. Silent Night je rozhlasový pořad, u kterého usnout není hřích.

Všechny díly pořadu najdete zde.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Rozhovor VR a MM

  S některými hosty je to na delší povídání. Veronika Ruppert a Martin Minha v hodinovém rozhovoru.

 • Radio Ivo na Radiu Wave

  Radio Ivo je přenesení rozhlasové hry na divadelní prkna bez jakékoli transformace.

 • Urny

  Do roku 2030 nás až na jednu výjimku každý rok čekají volby. Jak volby fungují a podle čeho se v nich rozhodovat? 

 • Topinky

  Divoké komentáře hudebního dramaturga Aleše Stuchlého a redaktora Filipa Černého k novým trackům, které každou středu míří do playlistu Radia Wave.