O pořadu Silent Night

Silent Night jsou exkluzivní záznamy ze stejnojmenné série spacích koncertů, ale také živé rozhovory s domácími i zahraničními ambientními producenty, terénní nahrávky z celého světa a profily labelů zaměřených na offbeatovou a abstraktní tvorbu.

Od žijících legend žánru Steva Roache, Roberta Riche či Thomase Könera až po současný ambientní boom u kazetových vydavatelství z celého světa a obskurních Bandcamp labelů.

Silent Night je tříhodinový prostor pro meditaci, relaxaci i ztracení se v hudebním bezčasí, kde ticho je stejně důležité jako hluk. Prostor pro ambient, drone, new age, field recordings, zvolna se proměňující sonické koláže a další spřízněné žánry a styly. 180 minut hudebního minimalismu, kde má své místo minutová polní nahrávka i hodinové album vydané jako jedna skladba.

Silent Night je zkrátka soundtrack pro vaše sny, který si můžete dopřávat každý týden ze soboty na neděli mezi půlnocí a třetí hodinou ranní. Silent Night je rozhlasový pořad, u kterého usnout není hřích.

Všechny díly pořadu najdete zde.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Brambora s vejcem

  Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií - těch provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.

 • Šatníky

  Šatníky přináší příběhy módy z českých skříní a ulic. Poslechněte si, co se skutečně nosí a proč. Nahlížíme do skříní a šaten, analyzujeme osobní styl a přístup k oblékání.

 • Tip

  Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu?

 • Stage

  Každé pondělí večer vám Radio Wave přinese záznam koncertu světové nebo domácí hudební hvězdy.