Tipy na víkend

26. květen 2006

Už dlouho nebylo v Praze tak našlapáno zajímavými akcemi, ze kterých si vybere opravdu každý hudební fanoušek. O víkendu se můžete vypravit na divadelně-hudební festival Mezi ploty, ale můžete si také zatančit v klubu na rovné i zlámané beaty a nebo se nechat unést orientálně exotickým hlasem zpěvačky Natachy Atlas.

Fanoušci zlámaných beatů mohou v pátek večer své kroky nasměrovat směrem k Vltavě, konkrétně na houseboat U Bukanýra, který nyní kotví na novém místě pod Palackého mostem. V rámci party Shadowboat zde totiž zahraje jeden z našich nejúspěšnějších drum and bassových producentů Lukáš Turza alias Brooklyn alias Juanita Juarez.

Klub Radost FX přichystal na pátek skutečnou hudební lahůdku v podobě vystoupení rakouského producenta Petera Krudera, člena legendárního downtempového dua Kruder & Dorfmeister.

Zcela z jiného soudku bude hudební produkce v pražské Roxy, kde v rámci mezinárodního romského festivalu Khamoro zahrají romské hudební skupiny ze Španělska, Makedonie či Velké Británie.

Sobota

V sobotu krátce po poledni začíná v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice jubilejní patnáctý ročník dvoudenního festivalu Mezi Ploty. Tentokrát zde vystoupí celkem 150 divadelních souborů a kapel. V sobotu v osm hodin večer zde budete moct zhlédnout například dnes již legendární představení Ivánku, kamaráde.

Roxy chystá na tento večer tradiční houseový mejdan Climax s rezidentním DJem Chrisem Sadlerem, kterého podpoří čeští DJs Javas a Airto. Další houseová party se na sobotu chystá v holešovickém klubu Mecca. Tady bude party Meccamix hostit britského DJe Lee Diggera, který už zde s velkým úspěchem několikrát vystupoval.

Neděle

Klub Abaton se v neděli večer rozezní charakteristickým orientálně - popovým zvukem hudební produkce belgické zpěvačky Natachy Atlas. Natacha Atlas byla svého času součástí slavné formace Transglobal Underground, od roku 1995 však slaví úspěchy jako uznávaná sólová umělkyně. Do Prahy přijede představit své v pořadí již šesté album nazvané Misch Maoul.

V Bohnicích pokračuje v neděli festival Mezi Ploty a těšit se můžete třeba na Xaviera Baumaxu, Wohnout nebo Sunshine.

00358413.gif
Spustit audio