TJ Praha ve Špíně: Cvičte na koncertech!

15. duben 2016

„Tak dlouho jsme otravovali Silver Rocket, ať přivezou tu a tu kapelu, až nám řekli: ‚Udělejte si to sami. Tady jsou Black Breath, máte to domluvený‘,“ vysvětlili Mikin a Štěpán v únorové Špíně, jak TJ Praha rozšířili řady pražských promotérů špinavé muziky. Od té chvíle uspořádali hlavně na strahovské Sedmičce desítky koncertů.

TJ Praha ale rádi klamou tělem. Pražští Turbojugend, tedy původně jedna z poboček fanklubu norských Turbonegro, se maskují za tělovýchovnou zkratku. Džískový stejnokroj s placatou čepicí na zádech prý třeba Štěpán v životě neměl na sobě. Vozí k nám často pořádně nařachaný metal, přitom vlastně poslouchají něco docela jiného.

Kromě těchto paradoxů jsme s Mikinem a Štěpánem probrali i jejich pevné vazby na Silver Rocket a na Sedmičku, vztah rokenrolu a skejtu, výtvarno bez počítače a samozřejmě bilancovali koncerty minulé a lákali na ty budoucí (nejblíž Grails + Lilacs & Champagne v Pilotu a Pontiak na Sedmě). A jestli vás zajímá, kde všude vám bunda Turbojugend otvírá dveře nebo proč si Mikin taky říká Farář, poslechněte si záznam špinavé hodinky ve společnosti TJ Praha!

Playlist:
The Plastic People of The Universe - Do lesíčka na čekanou
Grails - Take Refuge
Danava - Quiet Babies Astray in a Manger
Pontiak - Innocence
Lilacs & Champagne - Everywhere, Everyone
Otracina-A Drifted Memory
(a jako bonus Corsair – Of Kings and Cowards)

autor: Robert Candra
Spustit audio