Tomáš Vorel: Cesta do sebe

4. říjen 2012

Cestou z lesa na Václavské náměstí, kde měl premiéru jeho nový film, stavil se u nás režisér Tomáš Vorel sr. V kamizolce myslivecké, v kravatě s pérkem sojčím a lesním pokojem v duši. Rozhovor vedený adjunktem Radia Wave Vítem Schmarcem se ubíral po pěšinách Vorlovy dosavadní kariéry – kam ho cesta z města zavála a proč směřuje hlouběji do lesa? Proč je dobré býti myslivcem?

Proč se v lůně přirozenosti rojí digitální zvířátka a na kolik by přišel digitální Menšík? Menší halali způsobila rozprava o filmu Ulovit miliardáře, za nímž si režisér stojí i přes početné výhrady. Na závěr se studiem valil sladký kouř porozumění, to když se diskuse stočila na Vorlův debut a jeho pouto s divadlem Sklep. Proč je dobré chodit do lesíčka na čekanou a jíst houby? Nejen to v lesnickém speciálu Radia Wave.

autor: Vít Schmarc
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.