Vyrobit dobrý salámek je lepší jak randit

9. srpen 2023

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly herce a v poslední době také řeznického učně, gastrotvořílka a gurmána Petra Čtvrtníčka, se kterým si povídaly o jeho nesčetných koníčcích, hlavně pak o výrobě masných výrobků.

Petr nejprve přiblížil, jak se zná se Zuzanou, kterou v Brně potkal při prodeji svých uzenin. Ivanu zajímalo, jak běžný člověk přijde k tomu, že začne po večerech vyrábět uzenářské výrobky a tvarůžkovou pomazánku ve velkém. Petr vysvětlil, že si od něj přál jeho táta pravou klobásku jako z jeho rodné Moravy, takže mu nezbylo nic jiného než nakoupit gastro vybavení, udělat si řeznické učiliště a začít konat, pro což tedy Ivanka neměla moc pochopení.

Petr se pak rozvyprávěl o svých dalších hobby, mezi které patřila třeba starost o rybníky, vězeňská kapela nebo scénografie.

Nebyly by to Buchty, kdyby neprobraly zcela jiná témata: jak sbalit ženu nebo muže na buřty, jak upéct hostii nebo jaký je herecký příplatek za nedělní natáčení. Petr pak ještě rozvinul teorii o tom, že čas má člověk na všechno a že kam se vejdou dva, vejdou se i tři.

Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba si uvědomíte, že i herci jsou lidé, kteří jí tvarůžkové pomazánky a mají křehká srdce.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.