Vysoká škola je fajn, auto ti ale neopraví

25. březen 2020

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než vysokou školu – a to nejen tu života, ale hlavně tento oficiální typ vzdělávání.

Obě ženy popsaly své zkušenosti s výškou a došly k tomu, že chvíli dokonce studovaly stejný obor, aniž by se tehdy znaly. Náhoda? Nemyslíme si.

Zuzana na rozdíl od pragmatické Ivany, která se po prvním přešlapu věnovala mezinárodním vztahům se zaměřením na Německo, prolétla hned několik podivných oborů jako teorie interaktivních médií a sdružená uměnovědná studia. A tam to navíc neskončilo.

Obě moderátorky se shodly na tom, že mladým lidem doporučují získat aspoň bakalářský titul, ať mají rodiče radost. Životní štěstí jednotlivce to ale nezaručí, dodala životem omlácená Ivana. Zuzana pak ještě zavzpomínala na to, jak nejradši chodila do univerzitní kavárny.

Došlo i na zopakování termínu „chlupatá vstupenka“ a na přirovnání Ivany k Danielu Landovi.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste okopírovali svou bakalářku z Wikipedie? Pusťte si aktuální díl Buchet a zjistíte, že s výškou zápasil každý.

Spustit audio