Wave vysílá živě z festivalu Eurosonic. Podívejte se na online reportáž

14. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marketérka Eliška Černá s moderátorem a hudebním dramaturhem Kubou Kaifoszem na festivalu Eurosonic

Největší evropský showcaseový hudební festival Eurosonic v nizozemském Groningenu se letos zaměří na mladé české a slovenské hudební projekty a Radio Wave bude u toho. Ve čtvrtek 17. a pátek 18. ledna vždy od 15 do 18 hodin bude moderátor Kuba Kaifosz živě vysílat přímo z centra festivalového dění, vyzpovídá kapely i profesionály z hudebního byznysu a spolu s posluchači bude poznávat mladé evropské hudební talenty.

„V živém vysílání se zaměříme nejen na otázku přínosu hudebního exportu pro lokální scény a umělce. Kromě rozhovorů s experty v oboru a známějšími kapelami nejen z Čech a Slovenska dáme prostor i pomyslným nováčkům. Kromě obvyklých exportních stálic a jistot je totiž letošní Eurosonic plný kapel a projektů opravdu na začátku svých kariér, ještě nenakažených cynismem hudebního průmyslu, a právě to jsou ty, které třeba mě osobně zajímají nejvíc,“ láká k poslechu moderátor a hudební dramaturg Radia Wave Kuba Kaifosz.

Živé vysílání Radia Wave si můžete pustit tady. Článek pokračuje dál pod online reportáží.

Jednou z hvězd letošního ročníku bude zpěvačka Hellwana, vítězka posledního ročníku hudebně exportního projektu Czeching, která na začátku ledna za finanční podpory Radia Wave vydala nové EP Phases. Radio Wave a mladou českou scénu bude Hellwana reprezentovat v pátek 18. 1. od 23:00 v klubu Huize Maas, bude tedy hrát před britským rapperem Octavianem.

Kromě Hellwany se letos na Eurosonicu představí i Zabelov Group, Thom Artway, Lazer Viking, Manon Meurt, Lenka Morávková a Bohemian Cristal Instrument, Floex & Tom Hodge, Lenny nebo Mydy Rabycad, ze slovenských projektů pak Isama Zing, Katarina Máliková, The Ills, nvmeri a další. Na Eurosonicu se už podařilo prorazit celé řadě známých kapel a interpretů, ceny tam dříve získali například Adele, Anna Calvi, Mumford and Sons nebo Lykke Li. Těsně před svým největším úspěchem na festivalu hráli i James Blake a Jessie Ware, rappeři Stormzy a Rejjie Snow nebo Silvana Imam.

Sledujte s námi dění na festivalu a aktivity české a slovenské hudební delegace – poslouchejte živé vysílání Radia Wave z Eurosonicu s moderátorem Kubou Kaifoszem a jeho hosty ve čtvrtek 17. 1. a pátek 18. 1. vždy od 15 do 18 hodin. Pro více informací o aktuálním programu vysílání a střípky ze zážitků naší výpravy sledujte i náš Facebook a Instagram.

autor: Radio Wave
Spustit audio