WavetroniQ ovládnou rovné beaty

I druhý květnový WavetroniQ ovládnou rovné beaty. V rubrice 3in1 bude totiž představena druhá dlouhohrající řadovka Thora Vukk poloviny dua Wighnomy Brothers Gabora Schablitzkiho produkujícího pod aliasem Robag Wruhme.

Deska vyšla na konci dubna u labelu Pampa Records, který v roce 2009 založil DJ Koze, a jedná se o nadmíru vydařenou, především poslechovou nahrávku. Minimalistické kompozice na pomezí tech-housu, housu a deep housu nepostrádají silnou atmosféru a také chytlavé melodie, jež se velmi snadno usazují v paměti. Thora Vukk sice tepe v pravidelném rytmu, nicméně i díky pěti offbeatovým mezihrám nazvaným „Brücke“ nemá svou náladou daleko k downtempové nahrávce.

Různé odnože housu, převážně vzniklé v roce 2011, navíc doplní i zbylý čas mezi tradiční pondělní osmou a devátou hodinou večerní. Debutové dlouhohrající releasy totiž vyšly během letošního jara například dvojici Audiofly (Follow My Liebe) nebo producentovi Denizu Kurtelovi (Music Watching Over Me). Kromě toho po více jak 20 letech vydal (neprávem pozapomenutý) dvojčlenný chicagský projekt Virgo kompilaci nevydaných tracků nazvanou příznačně Resurrection, na niž ve druhém májovém WavetroniQu také přijde řada. Let’s get it straight, #2!

02329308.jpeg

Playlist pořadu:
Deniz Kurtel - Music Watching Over Me [Music Watching Over Me] /Crosstown Rebels, 2011/
Manuel Tur & DPlay - Rest Your Senses [Compost House Selection Vol.2: Get Slapped Up] /Compost Records, 2011/
Audiofly - Blue Man [Follow My Liebe] /Get Physical Music, 2011/
Monkey Maffia - Adorn With Flowers [Monkey Maffia Music Club ] /Freude Am Tanzen, 2011/

Rubrika 3in1:
Robag Wruhme - Thora Vukk /Pampa Records, 2011/
Pnom Gobal
Tulpa Ovi
Prognosen Bomm

Virgo Four - Silence [Resurrection] /Rush Hour Recordings, 2011/
Kadebostan - Spirit Soldiers [Caracas Soul EP] /Freude Am Tanzen, 2007/
Alva Noto + Ryuichi Sakamoto - Pionier 100 [Summvs] /Raster-Noton, 2011/