Austrálie na kole od západu na východ...

15. prosinec 2008

Hostem cestovatelské a outdoorové Casablanky byl protentokrát Martin Stiller, který spolu se svou přítelkyní Renátou jel na kole ze západního pobřeží Austrálie Perthu přes celý kontinent až do Sydney, a to včetně několika odboček a okruhu po Tasmánii. 9000 kilometrů a spoustu zážitků byly pro Casablanku ten nejlepší možný výchozí materiál.

Ze záznamu rozhovoru se dozvíte o přírodě nejen v národních parcích, vstřícnosti místních lidí, kvalitě silnic, nebezpečích, počasí atd.

00660631.jpeg

Martin Stiller je také pořadatelem festivalu Cyklocestování (www.cyklocestovani.cz), který se odehrává v několika městech, v následujících měsících např. 28. 2. - 1. 3. 2009 ve Frýdku-Místku.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.